CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.06° C / 19° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

"BAŞKANLIK SİSTEMİ, KÜRTLERLE YAPILAN PAZARLIK"

Ülke gündeminde büyük yer tutan Başkanlık sistemini değerlendiren CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, bu işin Başbakan Erdoğanın değil, emperyalist güçlerin çalışmalarının ürünü olduğunu vur

17 Mart 2013 Saat: 17:26
"BAŞKANLIK SİSTEMİ, KÜRTLERLE YAPILAN PAZARLIK"
"BAŞKANLIK SİSTEMİ, KÜRTLERLE YAPILAN PAZARLIK"

Ülke gündeminde büyük yer tutan Başkanlık sistemini değerlendiren CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, bu işin Başbakan Erdoğan'ın değil, emperyalist güçlerin çalışmalarının ürünü olduğunu vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, KYÖD de düzenlediği toplantıda yerel basın çalışanları ile bir araya geldi.

Yerel gündemin dışında Mehmet Hilal Kaplan, ülke gündemindeki başkanlık tartışmalarını değerledirdi. Kaplan, bu sistemin kürtleler yapılan bir pazarlığın yansıması olduğunu hatırlattı. Kaplan, “Kürt sorunun çözüm noktasında yapılan çalışmada muhtemel bir pazarlık vardır. ‘Eğer siz referandumda bize destek verirseniz bizde size başkanlık sisteminde bölgesel özerklik vereceğiz’ diyorlar. Bu gizli ajandalardaki notlardır. Bu pazarlıkta sadece garanti olan Tayyip Erdoğan’ın 2014’te başkan olmasıdır. Anayasa çalışmalarında üzerinde tartışılan tüm konular parlamenter sistem üzerinden yapıldı” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız