FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

sisli18.45° C / 22° C

sisli

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Başkanlar İftarda Buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli genelinde belediye başkanlığı yapan birçok ismi, verdiği iftarda bir araya getirdi

9 Temmuz 2015 Saat: 15:21
Başkanlar İftarda Buluştu
Başkanlar İftarda Buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli genelinde belediye başkanlığı yapan birçok ismi, verdiği iftarda bir araya getirdi

Ramazan aynın sonuna yaklaşırken iftar organizasyonları da çoğaldı. Önceki gün Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ev sahipliğinde mevcut 12 ilçe belediye başkanının yanı sıra geçmiş dönemlerde ilçe ve belde belediye başkanlığı yapmış isimler katıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün başta olmak üzere, İzmit Belediyesi eski Başkanı Erol Köse, eski İzmit Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya gibi isimlerin katıldığı iftar programı Sekapark Otel’de gerçekleştirildi. 


HASRET GİDERDİLER
İzmit Belediyesi eski Başkanı Erol Köse’nin gecenin ruhuna uygun söylediği ilahi dikkat çekerken, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk de aynı şekilde birbirinden güzel ilahilerle geceye renk kattı. Erol Köse gecede yaptığı konuşmada, “Demokrasilerin en önemli ve uç kurumu yerel yönetimler olan belediyelerdir. Farklı düşünce akımlarında siyaset yapmamıza rağmen, kol kola yürümüş insanlarız. Birbirimizle hasret gidermemizi sağlayan ve jest yaparak bu iftar programında bir araya gelmemizi sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi. 


ÜZERİNE TUĞLA KOYDUK
İftarın ardından yaptığı konuşmayla belediye başkanlığının zor bir iş olduğunun altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Geçmiş dönemlerde 200 adet çimento torbası için Ankara’da genel müdürlerin kapısının önünde saatlerce beklediğimiz günleri unutmadık ama çok şükür geride kaldı. Kocaeli’de geldiğimiz nokta sizlerin başarısıdır. Sizin koyduğunuz tuğlanın üzerine tuğla koyduk” ifadesini kullandı.


SİYASET İŞ YAPMA YETENEĞİDİR
Nihat Ergün de iftar programına katılanlar arasındaydı. Ergün iftarın ardından yaptığı konuşmada, “Siyasetin en güçlü zemini yerel yönetimlerdir. Demokrasinin güzelliği buralardan yukarıya doğru yansıyacaktır. Siyaset birlikte iş yapma yeteneğidir” dedi. İftar programın ardından bütün belediye başkanları Ramazan Bayramı’nın birinci günü yapılacak Kent Bayramlaşması’na davet edilirken, Zamanın Aynasında Kocaeli kitabı da davete katılan başkanlara hediye edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız