FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Başkan: “Yerli Düşünce, Milli Üretimin Önemini Bilmeliyiz”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu eğitim alandaki yapılan hizmetlerin son durumu ve beklentileri net biçimde görebilmek için eğitim kurumların yöneticileri ve okul aile birlikleri ile bir araya gelmeyi sürdürüyor.

5 Ocak 2016 Saat: 10:34
Başkan: “Yerli Düşünce, Milli Üretimin Önemini Bilmeliyiz”
Başkan: “Yerli Düşünce, Milli Üretimin Önemini Bilmeliyiz”

Karamürsel İmam Hatip Ortaokulu ve Yuvacık İlkokulu ile Ortaokulu yöneticileri ve Okul Aile Birlikleri ile bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, “Eğitime katkımız geleceğimiz içindir. Özgüvenleri yerinde, amaçsız büyümeyen ve ahlaken yüksek donanımlı bir nesil arzu ediyorum. İlimde ve bilimde söz sahibi olacak gençlerin yetişmesini, ülkemizin güvenli yarınları için olmazsa olmazı olarak görüyorum” dedi.

TEKNOLOJİK GELİŞMELER
Ülkemizin ve şehrimizin bütün okullarında eğitim alan çocuklarımızın geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi alacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yıllarca dışa bağımlı olarak yaşadığımız birçok teknolojik ürünü, artık kendi mühendisimizin çalışmalarıyla gerçekleştirebiliyoruz. Teknolojik olarak gelişmemizin yetişmiş insana bağlı olduğu malumunuzdur. Bu gerçeklik aynı zamanda reel sektör başta olmak üzere katma değeri yüksek ürünlerde de geçerlidir. İşte bu noktada geleceğin sorumluları olan gençlerin şu an okuduğu sıralarda kaliteli bir eğitim almaları gerekiyor. Bizde Büyükşehir olarak bu anlamda yelpazesi geniş bir çalışma yapıyoruz. Yerli düşünce ve milli üretimin önemini bilmeliyiz” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız