FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21.46° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Başkan Toltar Kömürcüler İhtisas OSB'yi Uyardı!

Kömürcüler İhtisas OSB'nin kurulu olduğu Dilovası'nda, OSB çevresinde yaşayan vatandaşlar evlerinin balkonlarında, arabaların üzerlerinde görünen kömür tozlarını kameralarımızla paylaşmışlardı.

26 Eylül 2016 Saat: 10:39
Başkan Toltar Kömürcüler İhtisas OSB'yi Uyardı!
Başkan Toltar Kömürcüler İhtisas OSB'yi Uyardı!

Kömürcüler İhtisas OSB'nin kurulu olduğu Dilovası'nda, OSB çevresinde yaşayan vatandaşlar evlerinin balkonlarında, arabaların üzerlerinde görünen kömür tozlarını kameralarımızla paylaşmışlardı.Vatandaş camların, pencerelerinin, çamaşırlarının sürekli kömür tozuna maruz kaldığını belirterek yetkililere seslenmiş, Kömürcüler İhtisas OSB'nin çevreye verdiği zararla ilgili şikayette bulunmuşlardı.

 

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar gelişmeler üzerine OSB'de incelemerde bulunup, yetkilieri uyardı.Başkan Toltar'ın Konu İle İlgili Açıklaması;


Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Dilovası Kaymakamlığı ve Dilovası Belediyesi Çevre Kontrol ve Koruma Müdürlüğümüzce ilçemizde yaşanan ve yaşanabilecek sorunlara karşı ortak olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Çevre sağligini korumak ve çevrenin kirlenmesini önlemek hem devletimizin hem de vatandaşlarmızın asli görevidir.

Bu kapsamda halen devam eden çalışmalarımız sonucunda İnsanımıza ve çevreye zarar veren kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında, yetkili kurumlar tarafından cezai işlemler en ağır şekilde uygulandığını ve uygulanmaya devam edeceğini özellikle bildirmek isterim.

Yaşadığımız doğayı ve çevremizi kimsenin  kirletmeye hakkının olmadığı, bu konuda vatandaşlarımızın, Dilovalı Hemşerilerimin yanında olduğumuzu, çevremize ve sağlığımıza zarar veren hiçbir kişi yada kuruma asla ve asla müsaade etmeyeceğimizi, müsama göstermeyeceğimizi ve konuda gerekli önleyici ve düzenleyici tedbirler alınması için, ne gerekiyorsa yapacağımızı ve halkımızın yanında olduğumuz hususunda karalılığımızı bir kez daha vurgulamak istiyorum.Söz konusu İnsan ve çevre sağlığı olunca hiç kimsenin bu konuda siyasi malzeme çıkarmaması gerektiğini de özellikle belirtmek istiyorum.

Bizler, Valiliğimizle, Büyükşehir Belediyemizle, Kaymakamlığımızla, STK'larımızla, Muhtarlarımızla insan ve çevre sağlığına zarar veren kişi, kurum ve kuruluşlarla mücadele ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Halk ve çevre sağlığı konusunda gözlem ve takiplerimiz devam edecektir. Söz konusu insan ve çevre sağlığıysa hiçbir kişi ve kurum vazgeçilmez değildir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız