FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.47° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Başkan: Meslek Lisesi Memleket Meselesidir

İzmit Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği ve okul yöneticilerini konuk eden Başkan Karaosmanoğlu, “Meslek lisesi memleket meselesidir” dedi

11 Aralık 2015 Saat: 14:39
Başkan: Meslek Lisesi Memleket Meselesidir
Başkan: Meslek Lisesi Memleket Meselesidir

İzmit Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği ve okul yöneticilerini konuk eden Başkan Karaosmanoğlu, “Meslek lisesi memleket meselesidir” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Halil Atay ve yönetimi ağırladı. Eğitim konularında fikir alışverişinin yapıldığı görüşmede, meslek liselerinin öneminin altı bir kez daha çizildi. İzmit Mesleki ve Teknik Lisesi Okul Müdürü İbrahim Demircan ve okul öğretmenlerinin de katıldığı görüşmede Başkan Karaosmanoğlu, “Meslek lisesi okullarının sayıca artmasının gereğine inanıyorum. Bu okullarımızdan gerek üniversiteye giren öğrencilerimiz gerekse normal mezun olan gençlerimiz daha kolay iş sahibi olmaktadır. Meslek lisesi memleket meselesidir” açıklamasını yaptı. 

 

ÜNİVERSİTE YOLU AÇILDI

Ülkemizde işverenlerin iyi yetişmiş gençlere ihtiyaç duyduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ülkemizde ki gençlerin iyi eğitimli ve becerili olması gerekmektedir. Bu anlamda meslek liseleri özendirilmeli ve gençlerimizden bu okullara gitmek isteyenlere daha güzel imkânlar sağlanmalıdır. Katsayı sorununu çözülmüş meslek liselerinin artık üniversitelerin teknik bölümlerinde varlığını daha fazla hissettirmelidirler. Bunun için gereken tüm çalışmalar yapılmalıdır. Yakın zamanda açacağımız Akademik Lise’den, meslek liselerinde ki öğrencilerimizin de yararlanmasını özellikle istiyorum” şeklinde konuştu.

 

KİŞİSEL GELİŞİM İMKÂNI

Kentimizde meslek liselerinde okuyan binlerce gence staj ve kişisel gelişim imkanı sağlayarak destek olmak zorunda olduklarını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Geleceğin iyi yetişmiş gençleri, ülkemizde ki bütün sektörlere gerekli olduğunu hepimiz görüyoruz. Yeni Türkiye’de gençlerimizin dünyayı tanıyan ve bilgisiyle yarışan insanlar olmasını istiyoruz. Eğitim kadrosuna ve bizlere ne görev düşüyorsa onu yapmalıyız. Gençlerimizin müteşebbis ruhlarını da ortaya çıkartıp aynı zamanda kendi işlerini de kurmalılar” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız