FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.93° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Başkan Karaosmanoğlu; Esnafımızın Karşısında Değiliz

Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği Yönetimini misafir eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Esnafımızın karşısında değiliz. Her zaman yasalar ve mevzuat içerisinde esnafımızın yanında olacağız

26 Ağustos 2015 Saat: 16:07
Başkan Karaosmanoğlu; Esnafımızın Karşısında Değiliz
Başkan Karaosmanoğlu; Esnafımızın Karşısında Değiliz

Kocaeli Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği yönetimi, geçen pazartesi günü önce Vali’ye, ardından Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret etmiş, tramvay projesi nedeniyle yıkılacak Barbar sokağı’na alternatif bir tesis için destek istemişti. Görüşmelerden çıkan dernek Başkanı Yusuf Ziya Tom ile dernek yöneticileri Vali Güzeloğlu ile karşılıklı anlayış içinde güzel bir görüşme geçtiğini, ancak Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun hiçbir konuda kendilerine yaklaşımda bulunmadığını belirtmişlerdi.

Büyükşehir Belediyesi’nden söz konusu görüşme ile ilgili bir açıklama geldi. Görüşmede Başkan Karaosmanoğlu’nun eğlence yeri sahiplerine, “Biz esnafımızın karşısında olmayız. Yasalar ve mevzuat çerçevesinde bütün esnaflarımızın yanındayız” dediği bildirildi. Büyükşehir belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Başkan Karaosmanoğlu, Uluslararası Fuar merkezi alanının arkasında yeni bir site için yer isteyen Bar sahiplerine şunları söyledi: “Sizlere, bütün esnaflarımıza değer veriyoruz. Zaten bu görüşmeyi yapmak da değer verdiğimizin bir kanıtıdır. Tramvay projesi başlayacak. Barada binaların bir kısmı anlaşma ile kamulaştırılacak. Bazılarında mahkemeye gidilecek. Bu bölgedeki esnafımızı da elbette düşünüyoruz. Siz, yasalara ve mevduata uygun bir yer bulursanız, üst yapı, ulaşım ve ruhsatlandırma konusunda her türlü desteği veririz. Beraber çalışarak sizlerin sorunlarını çözeriz.”

Başkan Karaosmanoğlu’nun, Bar işletmecilerinin talep ettiği yer konusunda çekince koyduğu, “Talep ettiğiniz alan kıyı kenar çizgisi içinde kalıyor. Yasa gereği o alanda inşaat ve işletme ruhsatları veremeyiz. Başka bir yer bulunması gerekiyor. Biz hiçbir zaman, hiçbir esnafa karşı olmadık. Farklı alternatif getirin, biz de elimizden geleni yapalım” dediği bildirildi. Görüşmenin sonunda Başkan Karaosmanoğlu’nun Genel Sekreter Büyükakın’a dernek yöneticileri ile sürekli temas halinde olması yönünde talimat verdiği de açıklandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız