FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.06° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Başkan Karaosmanoğlu ALO 185’i Cevapladı

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İSU’nun SCADA ve ALO185 merkezini denetledi. Karaosmanoğlu, gelen bir çağrıya da cevap vererek vatandaşla bire bir ilgilendi

19 Ekim 2015 Saat: 09:26
Başkan Karaosmanoğlu ALO 185’i Cevapladı
Başkan Karaosmanoğlu ALO 185’i Cevapladı

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İSU’nun SCADA ve ALO185 merkezini denetledi. Karaosmanoğlu, gelen bir çağrıya da cevap vererek vatandaşla bire bir ilgilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu İSU Genel Müdürlüğü’nde SCADA ve ALO 185 arıza ihbar hattı merkezini inceledi. Başkan Karaosmanoğlu, incelemesinde, “Teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Vatandaşımızın hizmetini kaliteli ve hızlı yapabilmek için bu yapılanma gereklidir. Aynı zamanda kaynaklarımızı ve zamanı verimli kullanmanın da anahtarıdır” açıklaması yaptı.

 

ÇEVRE BİZE EMANET

İSU Genel Müdürlüğü’nde SCADA ve ALO185 sistemlerini denetleyen Karaosmanoğlu, Genel Müdür İlhan Bayram’dan bilgi aldı. Bayram şunları söyledi: “Kocaeli’de atık su, yağmur suyu terfi merkezleri, arıtma tesisi ve sanayi tesislerinin ana kolektörlere bağlantı noktalarının izlenmesi ve SCADA merkezinden kontrol edilmesi amacıyla kurulan sistem Türkiye’de ilk defa İSU’da geliştirilmiştir. Bu proje kapsamında 42 adet atık su terfi merkezi, 16 adet atık su arıtma tesisi, 25 adet sanayinin ana kolektör bağlantı noktaları, 33 adet noktada ana kolektör hatlarının doluluk oranını bu sistem sayesinde anlık takip edilebilmektedir.


SÜREKLİ TAKİP

Bu merkezde sanayi tesislerinin çıkışlarında olan kimyasal parametre değerleri de SCADA merkezi tarafından kayıt altına alınarak sürekli takibi sağlanmaktadır.” Başkan Karaosmanoğlu bu teknolojik altyapı hakkında “Kentimizin çevresiyle, havasıyla ve toprağı ile temiz olması için elimizde ki tüm imkanlarla çalışıyoruz. Projelendirdiğimiz ve hizmet veren örnek tesislerimiz bu amaç için kurulmuştur. Bu çevre bize emanet ve onu korumak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” şeklinde konuştu. ALO185 arıza ihbar merkezini de inceleyerek çalışanlardan bilgi alan Karaosmanoğlu, gelen bir çağrıya da cevap vererek, vatandaşla bire bir ilgilendi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız