FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.41° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Başkan İzcilerle Buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin dört bir tarafından gelerek Aytepe Yaylası Diriliş kampında İzcilik eğitimi alan gençlerle bir araya geldi

18 Haziran 2015 Saat: 17:36
Başkan İzcilerle Buluştu
Başkan İzcilerle Buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin dört bir tarafından gelerek Aytepe Yaylası Diriliş kampında İzcilik eğitimi alan gençlerle bir araya geldi

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından projelendirerek önemli bir sosyal proje halen Gençlik hareketinin bir ayağı, Kartepe’nin zirvesinde yer alan Aytepe Yaylası’nda yapılıyor. Kocaeli’nin her ilçesinden gelerek İzcilik eğitimi alan gençlere aynı zamanda değerler eğitimi de veriliyor. Genç izcilerin eğitim aldığı kampı ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, Başkan Danışmanı Veysel Özkaraaslan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ali Yeşildal, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan Turan, Antikkapı ve SEKA Park Genel Müdürü Yasin Özlü, Kağıtspor Kulüp Başkanı İslam Yücel ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil eşlik etti.

 

 

GELECEĞİN GARANTİSİ GENÇLER

Başkan Karaosmanoğlu izcilere yaptığı ziyaret öncesi kampı gezerek, tesis hakkında detaylı bilgi aldı. Genç izcilerin konakladığı çadırlar başta olmak üzere, kampın her noktasını titizlikle inceleyen Başkan Karaosmanoğlu, “En büyük güvencemiz, geleceğimizin garantisi gençlerimizdir. Onlardan daha güzel daha mübarek bir gelecek hayal edemiyorum. Geleceğimizin hayata iyi hazırlanması, ahlaklı, üreten ve çevreyle iyi ilişkiler kuran güzel gençler olarak yetiştirmek en büyük hayalimizdir. Biz inşallah milletimizin gençliğinin yeniden dirilişini sağlayacağız. Ruhen olacak yeniden diriliş, burada bu kampta sağlanacaktır” dedi.

 

DOĞANIN İÇİNDE MİSAFİR EDECEĞİZ

Şehir hayatından beyinleri ve gönülleri yorulan gençleri doğanın içinde misafir edeceklerini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuklarımızı kuş sesleri ve doğanın bütün güzellikleri arasından misafir ediyoruz. Gençlerimiz burada dinlenecek şehrin stresinden uzak gönlünde heyecan ve sevgi oluşacak bir kamp yeri oluşturduk. Bu sene beş bin gencimizi burada misafir etmeyi hedeflerken, gelecek sene on bin çocuğumuzu burada ağırlayacağız” şeklinde konuştu.

 

ATEŞ BAŞINDA İZCİLİK MARŞLARI

Yenilen akşam yemeği sonrasında yakılan ateş başında izcilik marşlarına eşlik eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, izcilerle sohbet ederek toplum nezdinde genç izcilere sorunluluklarını hatırlattı. Başkan Karaosmanoğlu burada, “Çocuklarımız, yani sizler bizim en değerli varlığımızsınızdır. En büyük zenginliğimiz ve kazancımız sizleri iyi yetiştirmek, hayata iyi hazırlamaktır. Bedenen sağlam, ruhen sağlıklı, ahlaklı, inançlı, üreten, çevresine faydalı, dürüst ve etkin insanlar olarak yetişmenizi istiyoruz. Bu kampı onun niçin düzenliyoruz. Ben inanıyorum ki çevrenin güzelliği yüzünüze, kalbinize ve hayatınıza yansıyacaktır. İmanlı, ahlaklı, şuurlu bir Müslüman ve genç olacaksınız. İnşallah çok sayıda evladımıza farklı farklı kamplar da faydalı olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız