CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BAŞKAN’I 9 MART’TAKİ ŞÖLENE DAVET ETTİLER

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Artvinliler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek üyesi Artvinliler, Başkan Karaosmanoğlu’nu yöresel halk oyunlarından Ata Barı eşliğinde k

27 Şubat 2013 Saat: 18:26
BAŞKAN’I 9 MART’TAKİ ŞÖLENE DAVET ETTİLER
BAŞKAN’I 9 MART’TAKİ ŞÖLENE DAVET ETTİLER

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Artvinliler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek üyesi Artvinliler, Başkan Karaosmanoğlu’nu yöresel halk oyunlarından Ata Barı eşliğinde karşıladı. Başkan Karaosmanoğlu da, Ata Barı oynayan Artvinlilere eşlik etti.

Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nuri Almaz ile dernek yöneticileri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu misafir etti. İzmit Şen İş Merkezi’nde yer alan dernek merkezinde gerçekleşen ziyarette dernek yönetiminde yer alan Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri Hüseyin Bülbül ve İsmail Baran ile İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç da hazır bulundu. Dernek üyesi Artvinliler, Karaosmanoğlu’nu dernek girişinde yöresel halk oyunlarından Ata Barıyla karşıladı. Başkan Karaosmanoğlu da, Ata Barı oynayan Artvinlilere eşlik etti.

Yaklaşık 1,5 saat süren ziyarette Başkan Karaosmanoğlu’na Artvin yöresine özgü yemeklerden ikram edildi. Dernek Başkanı Nuri Almaz ile yöneticiler, Karaosmanoğlu’na dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Artvinlilerin cefakar, ekmeğini taştan çıkaran, becerikli, çalışkan, vatanını ve milletini seven insanlar olduğuna dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Türkiye’nin bütün renkleri Kocaeli’nde buluşmuş durumda. Türkiye’nin mozaiğinde ise Artvin’in ayrı bir yeri var. Artvin ve Artvinli hemşerilerim, Türkiye’nin önemli bir zenginliğidir” dedi.

Dernek yönetimi Başkan Karaosmanoğlu’nu 9 Mart Cumartesi günü saat 19.00’da İzmit Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak Artvin Şöleni’ne davet etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız