CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.57° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BAŞINIZ AĞRIYOR AMA İLAÇ İÇMEK İSTEMİYORSANIZ EĞER...

Basit sinirsel baş ağrıları daha çok stres, hava durumu, tansiyon ve kanda oksijen oranının azalmasına bağlıdır. TEMİZ HAVA İYİ GELİYOR Baş ağrılarının tedavisi ağrının tipine göre farklılık gösterir.

26 Mart 2013 Saat: 14:14
BAŞINIZ AĞRIYOR AMA İLAÇ İÇMEK İSTEMİYORSANIZ EĞER...
BAŞINIZ AĞRIYOR AMA İLAÇ İÇMEK İSTEMİYORSANIZ EĞER...

Basit sinirsel baş ağrıları daha çok stres, hava durumu, tansiyon ve kanda oksijen oranının azalmasına bağlıdır.

TEMİZ HAVA İYİ GELİYOR
Baş ağrılarının tedavisi ağrının tipine göre farklılık gösterir. Eğer baş ağrısının nedeni sinirselse, açık havaya çıkmak bir çözüm olabilir. Gerilimden uzak, havadar bir mekan seçip yürüyüşe çıkın. Derin nefes almak ve hareket etmek ağrıyı hafifletecek, vücudunuzu rahatlatacaktır.

MASAJ YAPIN
Strese dayalı baş ağrısıyla ilaç içmeden baş etmek mümkün. Ağrınızın nedeni migrense, karanlık ve sessiz bir odada yatarak krizi atlatmayı deneyin. Fazla hareket etmeyin. Buz dolu bir torbayı başınıza yerleştirip tutmak veya başınızı soğuk su ile yıkamak faydalı olacaktır. Başı tülbentle sıkmak ve şakaklara masaj yapmak da baş ağrısını azaltan yollardandır. Masaj hem stres tipi ağrılara hem de migren ağrılarına iyi gelir. Şakaklara, kaşların arasından alna doğru ve burun deliklerinin üzerinden göz kenarlarına doğru cilt gerilerek masaj yapılabilir.

ACI KAHVE 2 DAMLA LİMON
Sıcak duş, vücudu gevşeterek ağrıyı hafifletebilir. Duş yerine ayak banyosu da beyinde artan kan basıncını ayaklara çekerek baş ağrısını sonlandırabilir. Bunun için önce ayaklarınızı sıcak suya sokup, soğuk su ekleyerek ılıttığınız kapta bir süre tutun. Ayak banyosundan sonra çorap giyin ve yatıp dinlenin.Ayrıca beslenme araştırmaları muz, makarna ve balık yağının baş ağrısına iyi geldiğini göstermiştir. Acı kahveye bir iki damla limon suyu karıştırarak içerseniz de fayda görebilirsiniz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız