FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Basın sektörü KOTO’da buluştu

KOTO 15. Meslek Komitesi, basın- yayın ve gazetecilik sektörlerinde hizmet veren kurumları buluşturdu. KOTO’daki toplantıya ilimizde yayın yapan gazete, radyo ve televizyon temsilcileri katıldı.

20 Şubat 2015 Saat: 15:21
Basın sektörü KOTO’da buluştu
Basın sektörü KOTO’da buluştu

Fatih Ekinci başkanlığında çalışmalarını sürdüren Kocaeli Ticaret Odası 15. Meslek Komitesi (Bilişim, Eğitim ve Büro Malzemeleri) gruba dahil olan basın- yayın ve gazetecilik sektörlerini toplantıda bir araya getirdi. Fatih Ekinci ile birlikte; KOTO Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Koçak, komite üyeleri Sedat Yazıcı, Mehmet Akif Şen, Yıldırım Yılmaz, Handan Kümeli, Tahsin Koçyiğit ve Ufuk Zengin'in ev sahipliği yaptığı, sektör sorunları ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıya basın- yayın ve gazetecilik iş kollarında faaliyet gösteren şirketlerin temsilcileri katıldı.

 

BU KEZ BASIN- YAYIN VE
GAZETECİLİK SEKTÖRÜ İLE
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Komite Başkanı Ekinci, 15. Meslek Komitesi’ne dahil olan iş kolları ile sık sık toplantılar gerçekleştirdiklerini vurgularken, 15. Meslek Komitesi’nin yönetim kurulundaki temsilcisi Yusuf Koçak ise, “Amacımız basın- yayın ve gazetecilik sektörlerinde şirketlerimizin ticari açıdan yaşadığı sıkıntıları tespit ederek, çözümü noktasında odamızın imkanlarını seferber etmek” dedi. Konuşmaların ardından sektör sorunları ve yapılabilecekler görüşüldü.

 

ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI
Toplantıda; “Basın İlan Kurumu’nun radyo, televizyon ve internet medyasına da resmi ilan vermesi için çalışmalar yapılmasına, KOÜ ile işbirliği yapılarak personel yetiştirilmesi amacıyla stajyer temin edilmesi ile ilgili çalışmalar yapılmasına, çalışanların problemleri tespit edilerek çözüm önerileri geliştirilmesine, alışveriş merkezi, park gibi alanlarda yerel gazetelerin satılması konusunda KOTO tarafından çalışmalar yapılmasına, her ay toplantı düzenlenmesine” karar verildi. Toplantının ardından KOTO’nun hizmet binası gezildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız