FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BAŞBAKAN'DAN AMERİKA DÖNÜŞÜ ŞOK AÇIKLAMA

Başbakan Erdoğan çok konuşulan ABD seyahatinin ardından Türkiyeye döndü.Dönüş sonrasında ise hava alanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.İşte Başbakan Recep Tayip Erdoğanın Konuşmasından Satır Ba

21 Mayıs 2013 Saat: 15:08
BAŞBAKAN'DAN AMERİKA DÖNÜŞÜ ŞOK AÇIKLAMA
BAŞBAKAN'DAN AMERİKA DÖNÜŞÜ ŞOK AÇIKLAMA

Başbakan Erdoğan çok konuşulan ABD seyahatinin ardından Türkiye'ye döndü.Dönüş sonrasında ise hava alanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.İşte Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Konuşmasından Satır Başları:

ABD'DEKİ TEMASLARI
- Obama ile 3 saat süren heyetler arası görüşmelerimiz oldu.Ortadoğu ülkeleriyle ilgili pek çok konuyu değerlendirdik.Bölgesel ve küresel sorunları konuştuk. - Başta Suriye ve Irak olmak üzere Kuzey Afrika ülkeleriyle ilgili konuları da masaya yatırdık değerlendirme imkanımız oldu. - Türkiye-ABD arasındaki ekonomik ilişkileri ele almak suretiyle dış ticaret hacmini 20 milyar dolar seviyesine çıkarmamızın yeterli olmadığını aramızda değerlendirdik. - Amerika'da şu anda son gelişmede Oklahama'da bir hortum faciası gerçekleşti ve 92 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.Tüm Amerika halkına başsağlığı diliyorum.
2014'TE 3 SEÇİM OLABİLİR
Genel Başkan Yardımcımın yapmış olduğu açıklamadaki tarihler ABD'de yazılı ve görsel medyanın genel yayın yönetmenleriyle yaptığımız bir toplantıda sorulan soru üzerine tarih tespitiyle değil de önümüzdeki yıl parlamentoda kabul görürse üç seçim ortaya çıkabilir noktasından hareketle ortaya çıkan bir şeydir. Yerel seçimin tarihi belli.Yeni anayasa ile ilgili bir değişiklik söz konusu olması halinde referandum açılabilir.Bununla birlşikte üçüncü seçim olabilir.
REYHANLI
Reyhanlı saldırısında 18 gözaltının 12'si tutuklu.İlk kanaatlere bakılırsa failler olma ihtimalleri çok yüksek.Biz şu anda yargı kanaatini açıklamadığı sürece bu konuda şu şudur diyemeyiz.
Bunların kendi itiraflarından hareketle bazı kanaatler oluşmuş durumda.Bir an önce bunun diğer bağlantıları ortaya çıksın, temennim odur.Bu olayın kesin başka bağlantıları var.Bunu da yargı ortaya çıkaracak.
YENİ ANAYASA
Bazı değişiklikler öngören adım atılabilir.İki yol var.Biri 330'dur, bir de anayasa değişikliğinde müşterek hareket edilmesi halinde muhalefet partisidir. Muhalefet partileri sıcak bakmadığına göre olsa olsa şu olabilir.Muhalefet partileri kendilerini kilitlemez de kendi vekillerini parti genel merkezlerine kilitlemez de serbest bırakırlarsa o zaman biz bir tasarıyı parlamentoya sunabiliriz.
Belki bir referandum yolunu açabilir.O yolu açarsa ben milletimden evet oyu alabileceğimize inanıyorum.Çalışmamız var.Bu çalışmayı netleştirip böyle bir adımı atabiliriz. Önümüz açık.Şimdilik bir işimize bakalım diyor .
KOLTUĞUNA KİMİN OTURACAĞI İDDİALARI
Cumhurbaşkanlığına benim geçip Numan Kurtulmuş'un AK Parti'nin başına geçeceği konusu sağır duymaz uydurur.Partimizin yetkili kurumları nasıl bir karar verirse o yönde adım atılır.Partimizle dertlenmeyenlerin bu açıklamaları durgun suyu bulandırmaktan başka bir şeye yaramaz.partimiz yaptığı görevlendirmeyle de hep başarılı olmuştur.
ERDOĞAN OBAMA ÇİZGİSİNE GELDİ İDDİASI
Obama'nın çizgisini bilmek lazım.Türkiye'de benim başbakanlık sürem 10,5 yıl oldu.Siyasette de 40 yılı aşkın sürem var.Kendimize ait çizgimizi hiç değiştirmedik.Bu tür yaklaşımlarda bulunanların öncelikle benim çizgimi daha iyi anlamalı.
SURİYE'DEKİ MUHALİFLERE LOJİSTİK DESTEK SÜRECEK
Suriye'deki iç savaşta alınan sonuçları uygulamada göreceğiz.Lojistik desteğimizi sürdüreceğiz.
Orada sadece Hizbullah yok.Suriye'nin içinde bulunanlar çok fazla.
PKK'NIN ÇEKİLMESİ
Çekilme süreci ile ilgili yapılan açıklamalarını yanlış buluyorum.Bunlar nerelerden girdilerse oralardan çıkacaklardır.Tarih, yer vs.verilmesi yanlıştır.YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız