FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Başbakan il başkanları toplantısında konuşuyor...

Başbakan Erdoğan Bakan istifalarının ardından ilk kez konuşuyor. İşte Başbakanın açıklamalarından satır başları:

25 Aralık 2013 Saat: 14:35
Başbakan il başkanları toplantısında konuşuyor...
Başbakan il başkanları toplantısında konuşuyor...

Başbakan Erdoğan Bakan istifalarının ardından ilk kez konuşuyor.

İşte Başbakan'ın açıklamalarından satır başları:

Çok değerli yol arkadaşlarım, sizleri sevgiyle selamlıyorum.Konuşmamın hemen başında İzmir'de tershanede şehit olan TSK personeline Allah'tan rahmet diliyorum.

Mehmet Akif Ersoy'u da vefatının 77.yılında rahmetle yad ediyorum.Bize millet kavramını çizdiği için dualarımızı gönderiyorum.

2014 BÜTÇESİ

2014 bütçesi genel kurulda görüşüldü ve cuma günü yapılan oylamayla kabul edildi.Oylamaya ben önem veriyorum.Zira iktidar 318 oyla desteğini verirken CHP 220'nin 117'siyle orada olabildi.Bağırmaları çağırmaları oylamaya yansımıyor.

Yapılan tüm çirkin girişimlere rağmen AK Parti tüm ciddiyetiyle işlerini yürütüyor.2014 bütçesinin hayırlı olmasını diliyorum.

PAKİSTAN ZİYARETİ

Tranzon'dan pazar günü akşam Pakistan'a hareket ettik.İlk olarak Lahor'da bir davet oldu ve bu katılım çok farklıydı.Sıcak bir katılımdı ve oradan kalacağımız yere gidene kadar bu heyecanı kendilerinde hissettik.Pakistan halkının bu yoğun ilgi ve alakaları çok manidardı.Türkiye'ye gönderdikleri selamı da aziz milletime iletiyorum.Bu kardeşliğin ebedi olmasını, artarak devam etmesini temmeni ediyorum.

Dün Pakistan dönüşünde -6 derece soğuğa rağmen Ankara'da bizi karşılayan kardeşime vatandaşıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

"BİZ MİLLETİMİZE SÖZ VERDİK"

Biz yola çıkarken milletimize söz verdik, milletimizi mahçup etmeyeceğiz dedik, mahçup olmayacağız dedik, hayal kırıklığına uğratmayacağız dedik.Çok şükür 11 yıldır sözümüzü tuttuk.Aynı sözü burada bir kez daha veriyorum.

Bizi 11 yıldır burada tutan dürüstlüğümüzdür.AK Parti yolsuzluklara izin vermez, geçit vermez.Bizi buralara dürüstlüğümüz ulaştırdı.Biz cesur olduğumuz için Türkiye'ye aşkla bağlı olduğumuz için eser ürettiğimiz için buralara geldik, bunlardan asla taviz vermeyeceğiz.

Bize okulda öğretmenlerimiz şu öğüdü verdi: Sizin hayat şeridiniz bembeyaz.Süt kadar ak bir sicille yürüyoruz.

Biz gereği neyse onu yaparız.

Bizim başkalarını örnek almamıza gerek yok.İyileri örnek alabiliriz ama sicilleri kara olanları dikkate almayız.

11 yılda zaman zaman hakkımızda iftiralar karalamalar oldu.Ama sicilimiz bembeyaz kaldı.Aramızdaki kötüleri ayıkladık, ya da düzelmeleri için zaman verdik.

YOLSUZLUK VE RÜŞVET OPERASYONU

Bakın 9 gündür bir operasyon yürütülüyor daha ilk gün adı konuldu büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu, 2.gün tarihin en büyük rüşvet operasyonu.İlk günden itibaren içeriden dışarıya bilgi sızıyor.

O zaman kusura bakmasınlar.Yürütmenin uzantısı, yargının belli bir yapı içerisindeki safhası demek ki bunlar servis yapıyorlar.Bize düşen nedir? Burayı da temizlemektir.Bir taraftan beraati zimmet asıldır diyeceksin, öbür taraftan da servis yapmaya devam edeceksin.Bu insanları kirletmeye kimsenin hakkı yok.

Bugüne kadar bir çok olay yaşadık.Bu olayları yaşayanlar, belli bir müddet sonra beraat ettiler.Bu beraat eden insanların o süreç içindeki kirletilmelerinin bedelini kim ödeyecek? Fotoğraflar, belgeler, iddialar her gün manşetlerde, ekranlarda.Ve garip garp montajlar.Yani bunlar bunu bundan sonra da yapabilecek karakterdedir.Bunun üzerine yetiştiler.Bu mudur hukuk? Yürütmenin içinde olanlara da söylüyorum.Bu mudur yürütme?

Eğer kararı muhalefet verecekse, mahkemeye ne ihtiyaç var? Kararı medya verecekse uzun hukuk süreçlerine ne

"EVİNDEN 2,5 MİLYON EURO ÇIKAN ŞAHSI SİZ NEDEN MİLLETVEKİLİ YAPTINIZ?"

Günlerdir halk bank genel müdürü evinden çıkan kutular konuşuluyor.Kim bunların servisini sizlere yaptı? Eğer evinde para çıktı diye, bir insan anında suçlu oluyorsa, buradan ben CHP’nin genel müdürüne soruyorum.Evinden 2,5 milyon Euro çıkan şahsı siz neden milletvekili yaptınız? Bu operasyon başlayıncaya kadar CHP hukuk sistemine savcılara polislere demediği hakaret bırakmadı.Şimdi yargıyı savunuyor, inşallah böyle kalırsın.Şimdi çıkmış bu savunmayı yapıyor, daha bir hafta öncesine kadar polise demediğini bırakmayan CHP, şimdi sahip çıkıyor.

Biz çürükleri temizleriz ya da temizlemek için gerekenleri yaparız.

MAYIS AYINDAKİ EKONOMİK BAŞARILAR

2013 yılında çok farklı bir mayıs ayı yaşadık.Türkiye olarak tarihi başarılara imza attık.Şu olay ulusal bir operasyon değildir.Bu uluslararası bir operasyondur.En tepe ismi vardır ve onun yerel taşeronları vardır.

1 - İstanbul'da 46 milyar dolarlık 3.havalimanı projesini gerçekleştirdik.Dünyada ilk 3 içine girecek proje.Bazı çevrelere çok ciddi rahatsızlık verdi.Engelleme için her şeyi yapabilirler.

7 - 4 kredi derecelendirme kuruluşu Türkiye'nin notunu mayıs ayında artırdı.Ciddi rahatsız olanlar oldu.

IMF'ye borcu bitirdik, çok rahatsız oldular.Neden borç alan emir alandı onlar için.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız