FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu26.33° C / 29° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BAR CİNAYETİNDE MÜEBBET İSTENDİ

İzmitte bir barda meydana gelen olayda, Salih Kılınç isimli şahısı 4 kurşun ile öldürdüğü iddia edilen Ahmet Alkan hakkında Cumhuriyet Savcısı mütealasını verdi.Tutuklu sanık hakkında müebbet hapis ce

20 Haziran 2013 Saat: 13:36
BAR CİNAYETİNDE MÜEBBET İSTENDİ
BAR CİNAYETİNDE MÜEBBET İSTENDİ

İzmit'te bir barda meydana gelen olayda, Salih Kılınç isimli şahısı 4 kurşun ile öldürdüğü iddia edilen Ahmet Alkan hakkında Cumhuriyet Savcısı mütealasını verdi.Tutuklu sanık hakkında müebbet hapis cezası talep etti.

Kocaeli’nde geniş bir kesim tarafından tanınan ve işletmecilik yapan Ahmet Alkan 18 Ekim tarihinde eşi ile gittiği barda karşılaştığı ve kavga ettiği eski çalışanlarından Salih Kılınç’ı 4 kurşun ile öldürdü.Olayla ilgili olarak tutuklu yargılanan Alkan’ın son duruşması dün görüldü. Dinlenemeyen bir tanık nedeniyle daha önce 2 defa ertelenen davada, tanığın dinlenmesi sonrasında cumhuriyet savcısı mütealasını verdi. Sanık avukatı savunmasını hazırlamak için mahkemeden ek süre talebinde bulununca dava 26 Temmuz 2013 tarihine ertelendi.

Kocaeli 2.Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen davada beklenen tanık Mehmet A.geldi. verdiği ifadesinde ölenle öldüreni tanıdığını, ancak akrabalık bağının bulunmadığını söyledi. Olayla ilgili görgüye dayalı bir bilgisinin olmadığını ifade eden Mehmet A “ Olaydan bir kaç ay önce ölen Salih Kılınç yanıma geldi. Bana silah bulup bulamayacağımı sordu.Bende silah olmadığını neden silah aradığını sordum. Ahmet Alkan ile kavga ettiğini ve kendisine tokat attığını ifade etti.Kendisine sakin olmasını araya girip konuşarak barıştırabileceğimizi söyledim.Daha sonrada görmedim.Ahmet Alkan kendisine harçlık verir yardım ederdi. Daha önce birkaç defa affetmişti.”dedi.Tanığa maktülün çevreden haraç toplayıp toplamadığı soruldu. Tanık Mehmet A ise görgüye dayalı bir bilgisinin olmadığını.Ancak kendisi öldükten sonra bu tür söylentiler duyduğunu ifade etti.

ÖLENİ ÇIKARIP YARGILAYACAĞIZ
Olayda ölen Salih Kılınç’ın ailesi tarafından tutulan avukatı Fatma Hürriyet Kaplan, “Dosya sanık sayesinde öyle bir hale geldiki , şimdi nerdeyse öleni çıkarıp burada yargılayacağız.Herşey ortada 2012 şubat ayında verdiğimiz beyanları tekrar ediyoruz. Mahkeme yanıltılmak isteniyor.Beyanları kabul etmiyoruz.Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi

MÜEBBET İSTEMİ
Cumhuriyet savcısı olayla ilgili olarak verdiği mütealasında, tutuklu sanığın yardımda bulunduğu ve zaman zaman harçlık verdiği Salih Kılınç’ı eşi ile birlikte gittiği barda gördüğünü, barda herkes saygı gösterip ayağı kalkarken, Kılınç’ın kalkmadığını görünce yanına gittiği, sonra neden böyle bir saygısızlık yaptığını sormak için gittiği odada konuşurken silahını çıkartıp art arda 4 el ateş ederek öldürdüğünün toplanan delil ve dinlenen tanık ifadelerinden anlaşıldığını bu nedenle sanık Ahmet Alkan’ın kasten öldürmekten müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatı mütealaya karşı savunma hazırlamak için ek süre talebinde bulundu.Mahkeme bu nedenle duruşmayı 26 Temmuz 2013 tarihine erteledi.Bu haberin görüntüsüda 17 ekim ve 18 ekim 2011 tarihlerinde olay yeri ve zanlılınn adliyeye çıkış görüntüleri habere görüntü olarak kullanılacak.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/06/bar-yb.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız