CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

yer yer hafif yoğunluklu yağış20.68° C / 22° C

yer yer hafif yoğunluklu yağış

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BANKAYI SOYDU TOPU DENETİMCİLERE ATTI...

Çalıştığı bankadan her gün biraz daha para çaldığı ve yaklaşık 2 milyon zimmetine para geçirdiği iddia edilen N.U, ilk kez çıktığı hâkim önünde şaşırtıcı bir savunmada bulundu” Beni iyi denetleselerdi

17 Nisan 2013 Saat: 13:41

Çalıştığı bankadan her gün biraz daha para çaldığı ve yaklaşık 2 milyon zimmetine para geçirdiği iddia edilen N.U, ilk kez çıktığı hâkim önünde şaşırtıcı bir savunmada bulundu” Beni iyi denetleselerdi’ dedi.

Karabaş Mahallesi'nde bulunan dünyaca ünlü özel bir bankanın Kocaeli’nde bulunan şubesinde yaklaşık 5 yıldır çalışan kasa ve ATM sorumlusu N.U iddialara göre 5 bin TL`lik kredi borcunu kapatmak için bankaya ait ATM'lere eksik para yatırmaya başladı. Bankanın yaklaşık 30 ATM'sinden sorumlu olan bayan, sisteme girerek parayı tam yatırmış gibi gösterdi. Bu şekilde kredi borcunu kapatanN.U, daha sonra ise para almaya devam etti.

Bu şekilde bankanın yaklaşık 2 milyon TL`sini çaldığı iddia edilen N.U, eşine kiraladığı jeeple Sapanca`daki evinde yakalanmıştı. N.U çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmış ve cumhuriyet savcısı şüpheli hakkında zimmetine para geçirme ve görevini kötüye kullanmak gibi iddialarla 12-16 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle dava açmıştı. Davanın ilk celsesi Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde dün görüldü.

Davaya tutuklu sanık N.U ile avukatı Fahri Örengül ile banka avukatları Songül Dinçel ive Aysun Torun katıldı. Davada ilk olarak sanık N.Ul dinlendi. Tutuklu sanık “2-3 bin TL borcumu kapatmak için para aldım ama kapatamadım. Bu kez şans oyunları oynayarak çıkış yolu aradım ancak aldığım para miktarı gittikçe arttı. Benim hesabıma göre ben bankadan 1 milyon 100 bin TL aldım” dedi.

Savunmasına devam eden N.U, “Ancak banka bu paranın 1 milyon 850 bin 351 TL zimmet olduğunu söylüyor. Bunu kabul etmiyorum. Aslında kendime ve eşime ait olan paralarla bankanın paraları karışmıştır. Araçta bulunan dolar ve euro da eşime aittir. Ben 1 yılda iki kez denetim geçirdim. Eğer denetmenler işlerini iyi yapsalardı belki benim bankadan aldığım para bu kadar olmazdı” diye konuştu. Davada banka çalışanı Fatma Demet Güzel de tanık olarak dinlendi. Güzel, “Sanık bize ailesinin maddi durumunun iyi olduğunu söylediği için kendisinden şüphelenmemiştik. Olay günü sanığın kuyumcudan bilezik aldığını ve ödemeyi bankadan yaptığını söylediler. ATM'leri kontrol ettirdiğimizde ise olay ortaya çıktı. Yaptığımız tespitlerde bu para 1 milyon 850 bin 351 TL'dir” ifadelerini kullandı.

Sanık Ural'ın avukatı Fahri Örengül ise “Müvekkilim samimi olarak beyanda bulunmuştur. Banka, denetim görevini ihmal etmiştir. Eylem, zimmet suçunu değil ancak görevi kötüye kullanma suçunu oluşturur” dedi. Mahkeme sanığın annesi ve eşinin taşınmazlarına tedbir kararı vererek, dosyanın bilirkişiye gönderilmesine, sanığın tutukluluk halinin devamına ve davanın 11 Haziran tarihine ertelenmesine karar verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız