FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.46° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Balkan Gençlik Kampı Başladı

Kocaeli Balkan Gençlik Kampı 2 projesi kapsamında Bulgaristanlı öğrenciler ilimize geldi. Türk kökenli öğrenciler, 13 günlük kamp programına dahil olacak

3 Ağustos 2015 Saat: 10:47
Balkan Gençlik Kampı Başladı
Balkan Gençlik Kampı Başladı

Kocaeli Balkan Gençlik Kampı 2 projesi kapsamında Bulgaristanlı öğrenciler ilimize geldi. Türk kökenli öğrenciler, 13 günlük kamp programına dahil olacak

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Kocaeli Balkan Gençlik Kampı 2″ projesi, önceki akşam öğrencilerin İzmit’e gelmesiyle başladı. Proje kapsamında Bulgaristan’ın farklı bölgelerinden lise düzeyindeki 77 öğrenci geldi. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında Kocaeli’de bulunan, Türk kökenli öğrenciler, 13 günlük kamp programına dahil olacak.


KOÜ YURTLARINDA KALACAKLAR
Öğrenciler, proje süresince Kocaeli Üniversitesi’nde bulunan yurtlarda kalacak. Dün tanışma ve “Drama Eğitimi” ile başlayan program, öğleden sonra da Sekapark gezisi ile devam etti. İkinci günden itibaren İzmit Fuar içerisinde, Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sivil Toplum Merkezi’nde devam edecek olan programın sınıf dersleri, burada verilecek.


BİRÇOK AKTİVİTE VAR 
Öğrenciler; Türkçe, Başarı ve Şahsiyet Eğitimi gibi derslerin yanı sıra, meslek seçimi ve kariyer planlama gibi seminerler, İstanbul ve Bursa kültür gezileri, İzmit gezisi, Kocaeli Üniversitesi’nde üniversite tanıtımı, Bilim Merkezi programı, piknik gibi aktivitelere de dahil olacak. Program sonunda gala yemeğinin ardından misafirler, 14 Ağustos’ta Bulgaristan’a dönüş yapacaklar.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız