FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21.39° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Balcıoğlu’na veda kahvaltısı

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın yeni oluşturduğu yönetimine girdiği için Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı görevini bırakmak zorunda kalan Emel Ceylan Balcıoğlu’na Kent Konseyi tarafından veda kahvaltısı düze

13 Mart 2015 Saat: 15:16
Balcıoğlu’na veda kahvaltısı
Balcıoğlu’na veda kahvaltısı

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu 7 Şubat tarihinde gerçekleşen AK Parti 5.olağan İl Kongresinde Başkan seçilen Şemsettin Ceyhan’ın yönetimine girmişti. Ceylan bu yüzden Kent Konseyinde ki görevine veda etti. Balcıoğlu’na Kent Konseyi Meclisi tarafından Antikkapı Restaurant’ta bir veda kahvaltısı düzenlendi. Programa Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ve kadın meclisi üyeleri katılım gösterdi. Balcıoğlu’nun yerine Başkanlık görevine vekaleten Serpil Büşra Namlı getirildi.


BAŞARILAR DİLİYORUZ
Veda kahvaltısında konuşan Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, “Uzun süredir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı görevini yapan Emel Balcıoğlu’nun başka bir göreve geçmesinden dolayı bir aradayız. Emel Hanım’ın 6 yıldır güzel bir çalışma dönemine şahit olduk. Kendisine bundan sonraki çalışmalarında ve yaşantısında başarılar diliyoruz. Kongreye kadar Emel Hanım’ın yerine vekaleten bir arkadaşımızı görevlendirdik. Kent Konseyinin başka illerde kurulması için Kocaeli öncülük ettik” dedi.


500 KADINA EĞİTİM VERDİK
Emel Ceylan Balcıoğlu ”Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadının algısını değiştirmek adına çalışmalar düzenledik. Bu makamlar baki değil, bizler sadece vesile olabiliriz. Gaye gönüllülük ve sevgi adına bir şeyler yapabilmektedir. Kadın algısı toplumuzun her yerinden aynı değil. Biz çok gezen değil, çok başaran bir kadın meclisi olduk. 500 kadına eğitim verdik. Ortalama yüzde 10’luk oranında kadınımız işe girdi. Herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.


KATKILARI BÜYÜK
Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, kentte yapılan birçok programda Emel Hanımla birlikte çalıştıklarını kaydetti. Okumuş şöyle konuştu: “Kadın meclisi gibi bir yerde başkanlık yapacaksan eğer çoğunluğu teveccühünü kazanman gerek bu Emel Hanım’da vardı. Kadın Meclisimiz çok aktif bir meclis bunda Emel Hanım’ın katkıları çok büyük. Bu şehirde uzun yıllar hizmet edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız