FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu20.25° C / 23° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bakın 10 Ayda Kaç Yangına Müdahale Ettiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı itfaiye ekipleri on ayda bakın kaç yangına müdahale etti...

18 Ekim 2014 Saat: 12:50
Bakın 10 Ayda Kaç Yangına Müdahale Ettiler
Bakın 10 Ayda Kaç Yangına Müdahale Ettiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı itfaiye ekipleri on ayda bakın kaç yangına müdahale etti...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı itfaiye ekipleri, 2014 yılı ocak ayından bu yana ilimizde meydana gelen 2 bin 751 yangına müdahale etti. 1.729 kurtarma hizmeti veren itfaiye ekipleri, vatandaşların can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor.

 

KAPIDA KALANLAR ARIYOR                    

İtfaiye ekipleri 2014 yılının ilk on ayında 128 fabrika ve imalathane, 277 araç yangını, 56 odun, kömür deposu, 78 ormanlık ve fidanlık,1093 saman, ot, çöp ve ekin, 582 diğer yangın türü olmak üzere 2 bin 751 adet yangına müdahale etti. Kocaeli İtfaiyesi yangın söndürme çalışmalarının yanı sıra 385 trafik kazasında kurtarma, 173 teknik kurtarma, 792 hayvan kurtarma, 9 sel su baskını tahliye çalışması, 370 adet de kapı açma hizmeti olmak üzere 1.729 kurtarma çalışması ve hizmete imza attı.

 

AĞAÇTA KALAN KEDİLERE KURTARMA

Yangına müdahale çalışmalarının yanında trafik kazalarında araçta sıkışan vatandaşları kurtaran itfaiye ekipleri, vatandaşın ağaçta kalan evcil hayvanını da kurtarıyor. Anahtarını unutarak kapıda kalan vatandaşın kapısını dahi açan itfaiye, 2014 yılında 370 adet kapı açma hizmeti verdi.

 

2 BİN 751 YANGINA MÜDAHALE EDİLDİ

İlimizde 2014 Ocak ayından bu yana meydana gelen 2 bin 751 yangının oluşma nedenleri ise elektrik kontağı, LPG, doğalgaz, ocak, soba, kalorifer, baca tutuşması, sigara, kibrit, akaryakıt, patlayıcı madde, yıldırım düşmesi, sabotaj, çatı yangını ve diğer sebepler olarak belirlendi. Meydana gelen yangınlarda 78 vatandaşımız yaralanırken, ölüm vakası olmadı. Yangın ihbarının alınmasıyla 1 dakika içerisinde İtfaiye Merkezi’nden hareket eden ekipler, şehir içinde 5 dakika içerisinde yangına müdahale ediyor.

 

ARAÇ PARK EDERKEN DİKKAT

İtfaiye ekipleri, yolda karşılaştığı yoğun trafik, araçlara yol verilmemesi ve sokaklara yanlış araç park edilmesi sebepleriyle araçların geçememesi nedenleriyle yangın mahalline istenilen süreden daha uzun bir sürede varabiliyor. İtfaiye ekiplerinin yangın mahalline en kısa sürede vararak yangına erken müdahale edebilmesi için sokaklarda araç geçişini engelleyecek araç park etmekten kaçınmak ve trafikte itfaiye araçlarına öncelik tanımak gerekiyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız