CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur9° C / 9° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BAKAN YARDIMCISI: “BİLGİSAYARIN GİRMEDİĞİ YER YOK”

Türkiyedeki 80 üniversitenin 1200 Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi, Kocaeli Üniversitesinde gerçekleştirilen 9. Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci Kongresinde bir araya geldi. Kongreye katılan Bi

16 Mart 2013 Saat: 16:57
BAKAN YARDIMCISI: “BİLGİSAYARIN GİRMEDİĞİ YER YOK”
BAKAN YARDIMCISI: “BİLGİSAYARIN GİRMEDİĞİ YER YOK”

Türkiye'deki 80 üniversitenin 1200 Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi, Kocaeli Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 9. Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci Kongresi'nde bir araya geldi. Kongreye katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu günümüzde artık Bilgisayar Mühendisliği'nin kullanılmadığı herhangi bir bilim dalı, ekonomik faaliyet ve sosyal faaliyet olmadığını belirterek Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerini 'geleceğin umutları' olarak gördüğünü söyledi.

Kocaeli Üniversitesi'nin Umuttepe Kampüsü'ndeki Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen ve 80 üniversitedeki Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin yanı sıra öğretim görevlilerinin de katıldığı kongrede Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu da hazır bulundu. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Şener Komsuoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarp Ertürk, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yaşar Becerikli ile öğretim üyelerinin de katıldığı kongrede bilgisayar mühendisliğinin önemi anlatıldı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu burada yaptığı konuşmada, “günümüzde artık bilgisayarın ve Bilgisayar Mühendisliği'nin girmediği herhangi bir bilim dalı, ekonomik faaliyet ve sosyal faaliyet yok” dedi. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Şener Komsuoğlu da konuşmasında Kocaeli Üniversitesi ile ilgili genel bilgiler verdi. Komsuoğlu, Kocaeli Üniversitesinin 12 fakültesi, 20 Meslek Yüksek Okulu, 7 Yüksek Okulu bulunduğunu hatırlattı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız