FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bakan Işık’tan Gölcük’e hastane müjdesi

Gölcük’te yapımı toplam 8 Milyon 50 Bin TL’ye mal olan 3 okulun açılışını yapan Bakan Fikri Işık, ardından bölgede faaliyete giren MOBESE’lerin de ilçeyi artık 24 saat izleyeceğini söyledi.

26 Eylül 2014 Saat: 09:11
Bakan Işık’tan Gölcük’e hastane müjdesi
Bakan Işık’tan Gölcük’e hastane müjdesi

Gölcük’te yapımı toplam 8 Milyon 50 Bin TL’ye mal olan 3 okulun açılışını yapan Bakan Fikri Işık, ardından bölgede faaliyete giren MOBESE’lerin de ilçeyi artık 24 saat izleyeceğini söyledi. Açılış da bakan Işık Gölcük de hizmetlerimizi tamamladık tek hastane kaldı onu da en kısa zamanda hizmete sokacağız dedi.

GÖLCÜK ‘DE AÇILIŞLARI BAKAN IŞIK YAPTI

Gölcük’te toplu açılışlar vardı. Güne yoğun bir programla başlayan Bakan Fikri Işık ve beraberindekiler, ardından Gölcük’e geçip 3 okulun açılışını yaptı. Toplu açılışlara Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Ercan Topaca, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Ak Parti Milletvekili Azize Sibel Gönül,  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Milli Eğitim Müdür ü Fehmi Rasim Çelik, Piri Reis İlkokulu Cemalettin Yılmaz, öğrenciler, öğretmenler ve aileler katıldı.

5 BİN METREKAREYE 4 MİLYONLUK OKUL

Gölcük Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Merkez Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde bulunan Piri Reis İlkokulu, dün düzenlenen törenle açıldı. Bodrum, zemin kat üzerine 2 kat ve çatı katından oluşan okulda, kantin, laboratuar, kütüphane, konferans salonu ve çok amaçlı salon bulunuyor. 4 Milyon 200 TL’ye mal olan okul, 5 Bin 562 metrekare alana yapıldı.

BİR OKUL’DA HAMİDİYE’YE

552 metrekare alana inşa edilen Hamidiye İlkokulu, 650 Bin TL’ye mal oldu. Zemin ve 1 kattan oluşan okulda 5 derslik ve çok amaçlı salon bulunuyor. Yapımı bir yıl süren bu okulun yapımını da Gölcük Belediyesi üstlendi. Gölcük Belediyesi tarafından onarılan Tersane İlkokulu ise 3 Milyon 200 Bin TL’ye mal oldu. Bodrum, semin kat üzerine 2 kat ve çatı katından oluşan okul, 3 Bin 498 metrekare alana inşa edildi. Okulda 20 derslik, kantin, kütüphane, laboratuar, konferans salonu, çok amaçlı salon bulunuyor.

‘KÜLLERİMİZDEN DOĞDUK’

İlk olarak mikrofona gelen Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “İnsanların mahalli ve müşteki olmak üzere ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. 36 yıllık bir belediyeci olarak birçok güzel hizmete katkı koydum. Bugün Gölcük bir başka güzel. Gölcüklülerin vergileri ile bu okulu hizmete açıyoruz. Filiz gibi doğmuş bir Gölcük’ü hep beraber görüyoruz. Bunu siyasi bir dille söylemiyorum. Yerle bir olmuş Gölcük bugün hamdolsun günlük yaşamın aksamadığı bir yer haline geldi” dedi.

TEŞEKKÜRLERİNİ SUNDU

Ellibeş’ten sonra konuşan Kaymakam Adem Yazıcı, “Eğitimde önemli bir seviye yakalamış olan ilçemiz son yıllarda yapılan yatırımlarla derslik kapsamında önemli adımlar atmıştır. Derslik başına 25 öğrenci düşmektedir. Son on yılda eğitim yatırımlarında 192 derslik son bir yılda ise 124 derslik camiaya kazandırılmıştır” dedi. Vali’ye bir veda konuşması yapan Yazıcı, “İlçemize çok önemli katkılarınız oldu. Yarından itibaren yeni görev yeriniz olan Hatay’da başarılar diliyorum. Özellikle MOBESE hizmetiniz bizi ve ilçemizi daha güvenli yapacaktır” diye konuştu.

‘KOCAELİ’DEN HEP DESTEK GÖRDÜM’

Yazıcı’dan sonra kürsüye gelen Vali Ercan Topaca, “Gidiş telaşındayız. Kafamız karışık, üzüntü hepsi bir arada. Sizlerden helallik ve dua istiyoruz. Memleketimizin o güzel köşesinde hep buraları hatırlayarak hizmet etmeye çalışacağız. 4,5 yıl zarfında Kocaelili hemşerilerimizden destek ve anlayış gördüm. O uyum olmasa bu okullar olmazdı. Bunlar kolay olmuyor. Bu yıl 72 okul, Bin dersliği açacak noktadaysak bu çalışmanın faydası çok” şeklinde konuştu.

‘140 YILLIK HİZMETİ 12 YILA İNDİRDİK’

Son olarak konuşan bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Piri Reis İlkokulumuzun yeni ve son derece modern binasının Gölcüğümüze hayırlı olmasını diliyorum. En değerli kaynak insan kaynağıdır. Bir ülkenin insan kaynağı zenginse o ülkenin aşamayacağı hiçbir sorun olmaz. 12 yıldır en fazla yatırım yaptığımız alan eğitim. 140 yılda yapılan 6 bin 500 dersliği 12 yılda geçtik. Müfredatımızı bilgi ağırlıklı olmaktan değerler ve beceri ağırlığına çekmeliyiz” ifadelerini kullandı.

YENİ KURUMLARIN MÜJDESİNİ VERDİ

Gölcük’te yapılacak yeni kurumların müjdesini de veren Bakan Işık, “Gölcük’te hiçbir eksiğimiz kalmadı. Bir tek hastane eksiğimiz var onu da 2015 programına alıyoruz. İnşallah 2015 yılında hastanenin yapımına başlayacağız. Adalet sarayımızın temelini yakında atacağız. Yurdumuzun inşaatı başladı. Gölcük’te hizmet anlamında ajandamızın ilk sırasında eğitim var” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız