FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu26.33° C / 29° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bakan Işık Müteahhitlerle Buluştu

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, önceki akşam müteahhitlerle bir araya gelerek onlara yemekte ağırladı. Işık yaptığı konuşmada CHP ve MHP’yi koalisyon kurulamaması nedeniyle sorumlu gösterdi

23 Ekim 2015 Saat: 11:32
Bakan Işık Müteahhitlerle Buluştu
Bakan Işık Müteahhitlerle Buluştu

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, önceki akşam müteahhitlerle bir araya gelerek onlara yemekte ağırladı. Işık yaptığı konuşmada CHP ve MHP’yi koalisyon kurulamaması nedeniyle sorumlu gösterdi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık geçtiğimiz akşam AKP İzmit İlçe SKM Başkanlığı tarafından, organize edilen sektorel buluşmalar kapsamında inşaat ve yapı denetim müteahhitleriyle Antikkapı Restoran’da bir araya geldi. Düzenlenen buluşmaya Bakan Fikri Işık’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak,AKP İl Başkanı Şemseddin Ceyhan, AKP İzmit İlçe Başknaı Ali Korkmaz, İnşaat Mühendisler Odası Başkanı Tolga Ok, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve çok sayıda mühendis katıldı.


ÇOK GÜZEL EKİBİZ
Programın açılış konuşmasını yapan İnşaat Mühendisler Odası Başkanı Tolga Ok, kısa bir selamlama konuşması yaptı. Ardından sözü İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan alarak, “Şehrimiz hem estetik açıdan hem güvenlik açısından güzel binalarla inşa edilsin ve bunlar yıllar sonra bunu gören bizden sonraki nesiller bizlerle gurur duysun. İşinizi kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bu yapılan hız hayret bizim vatandaşımıza yansıyor. Bizler sizlerle çok güzel bir ekibiz. Özellikle bu dönemde şehrimizde kentsel dönüşümde büyük bir gayret içerisindeyiz. Bu anlamda gelecekte hep birlikte güzel işler yapacağız ve şehrin suiniyetinde değişimler olacak” dedi.


İNŞAAT VE İSTİKRAR
Programın son konuşmasını Bakan Işık gerçekleştirdi. İnşaat sektörüyle ilgili bazı rakamları paylaşarak sözlerine başlayan Fikri Işık, sektör için ‘istikrarın’ çok önemli olduğunu söyledi. Işık, “İnşaat sektörü krizlerden en çok etkilenen sektör inşaat sektörüdür. Kriz en son çıkarılan sektördür. Sektör için istikrar çok önemlidir. İstikrar olmaması durumunda inşaat sektörü ciddi olarak etkilenmektedir. Ülkenin 1 kasımdan sonra istikrarını sağlaması gerekiyor. 7 Haziran sonrasında kalıcı hasar oluşmadan bu günlere gelmiştir. Yeniden istikrar olmaması durumunda daha büyük sorunlar yaşanacaktır” dedi.


FATURA MUHALEFETE
Fikri Işık sözlerinin son bölümünde 7 Haziran’dan sonra koalisyon hükümetinin kurulamamasının faturasını muhalefet partileri CHP ve MHP’ keserek şöyle dedi. “Şuanda 5 ten fazla ülke de devlet otoritesi yok. AK Parti olarak sizlerin verdiği mesajı doğru okuma gayretindeyiz. MHP ile ciddi bir koalisyon konusunda girişimler sonuçsuz kaldı. Bahçelinin uzlaşma tavrı sonrasında sonuç alınamadı. CHP koalisyona varım derken AKP tarafından 13 yıldır kazanımları yok sayma derdine düştü. Demokrasilerde hakem halktır.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız