FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Yaşam

Bakan Işık Mardin'de konuştu: HDP kaybetti

Kardeş şehir olarak seçilen Mardin’de il teşkilatı tarafından verilen iftar yemeğinde konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,”En kısa zamanda Mardin heyetini ilimizde ağırlamak istiyoruz” dedi.

26 Haziran 2016 Saat: 10:55
Bakan Işık Mardin'de konuştu: HDP kaybetti
Bakan Işık Mardin'de konuştu: HDP kaybetti

Kardeş şehir olarak seçilen Mardin’de il teşkilatı tarafından verilen iftar yemeğinde konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,”En kısa zamanda Mardin heyetini ilimizde ağırlamak istiyoruz” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve beraberindekki 100 kişilik heyetin Alihansoy Düğün Salonu’nda kardeş şehir olarak seçilen Mardin’li partililerle buluştu. İftar yemeğinde konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,” Kardeş şehrimiz Mardin heyetini ilimizde ağırlamak istiyoruz” dedi.

 

KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM

İftar yemeği öncesi açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar şunları söyledi:” Kocaeli kardeş şehrimizle düzenlediğimiz iftara katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Özellikle içerisinde bulunduğumuz süreçte terör belasının üzerimizdeki yoğun baskısı, can ve mal kayıpları yaşadığımız dönemde Kocaeli’den kardeşlerimizin  aramızda olması duygularımızı paylaştıklarının göstergesidir. Bizleri ziyaret ettiği için AK Parti teşkilatlarına teşekkür ederim. Her türlü baskıya, engele rağmen kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Yakın zamanda huzur tamamen istediğimiz şekilde devam edecektir. AK Partililerin desteklerine ihtiyacımız vardır. Mardin, 2013 yılında yakaladığımız yükselişi tekrar devletin çabasıyla yakalayacaktır. Bu Ramazan gününde ziyaretimize gelen kardeşlerimizle birlikte Mardin tekrar AK Parti bayrağını göndere çekecektir.”

 

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,”Umuyorumki bu birlik ve beraberliğimiz daha güzel şeylere imza atacak. Bizler Kocaeli İl teşkilatı olarak, Kocaeli ili olarak Mardin’e kardeş şehir olduk. Dil ve dinlerin harman olduğu kente kardeş şehir olmak her ile nasip olmaz. Kentimizin tüm milletvekilleri, tüm belediye ve ilçe başkanlarımızla, derneklerimizle aile olarak buradayız. Mardin her zaman ki kadim kültürünü yürütüyor. Biz de Kocaeli ili olarak nasıl ki bu programları icra ettiysek birlik ve beraberliğimiz adına elimizden geleni yapacağımızı ifade ediyorum. Böylesi bir ortamda bizi buluşturan İl Başkanımıza ve tüm kadim ailelere hürmetlerimi arz ediyorum” dedi.

 

MARDİN’İN YÜZÜ GÜLECEK

Hoşgörünün en güzel yaşadığı kentin Mardin olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,” Buranın İslamlaşmasından sonra hep sıkıntılar yaşandı. İnsanı ve gönlü güzel bir şehrimiz. İnşallah genel ve yerel seçimlerde Mardin’e yakışan bereketin burada göreceğimizi umut ediyorum. Teşkilatlarımızın cesur çalışmalarıyla gelecek seçimlerde Mardin’in yüzü gülecek. Bu anlamda kardeş şehir olarak ne gerekiyorsa kardeşlik hukukunda biz burada varız. Her zaman yanınızdayız. Her zaman sizinle birlikte yol yürümekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

SİYASET MAĞDURLARI

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Yasin Aktay ise şunları söyledi:” Halkın verdiği oyları halka vermek yerine halka ihanet eden bir siyasetin mağdurları var. Etnik ırkçılık yaparak bizi bölmeye çalışıyorlar. Devletin kararlılığını, sebatini arkasında hisseden halkımız bu oyunlara rağbet etmediğini göstermiştir. Bütün dünyanın bu zorluklardan geçtiğini unutmayalım. Bizi buluşturan  ve kaynaştıran Ramazan gibi ay için Rabbime ne kadar şükretsek azdır. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

 

HALKA OLAN ZULMÜ BİLİYORUZ

Son olarak konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise şunları söyledi:”Mardin muhteşem bir şehir. Tarihiyle, birikimiyle ve en önemlisi insanlarıyla muhteşem bir şehir. Kocaeli ve Mardin arasındaki gönül köprüsü kurmak maksatıyla buradayız. Mardin’in kardeşlik havasını doya doya teneffüs ettik. Gösterdiğiniz yakın ilgi için her birinize teşekkür ediyorum. Mardin zor bir süreçten geçiyor. Kurtuluşu çukur kazmakta arayanların Mardin halkına nasıl bir eziyet çektirdiklerini hepimiz biliyoruz. Öz yönetim saçmalıklarıyla şehirleri adeta çukurlarla yaşanılmaz hale getiren terör örgütleri ve destekçilerinin bu halka olan zulmünü biliyoruz. Bir tarafta güvenlik güçlerimiz teröristle mücadele ederken biz de bölge halkının sıkıntılarının giderilmesi için gayret gösteriyoruz.

 

GÜZEL BİR GÜN GEÇİRDİK

Bakan Işık konuşmalarına şöyle devam etti:“AK Parti Genel Merkezi gönül köprüleri kurarak sizlerle aynı sofralarda oturmak ve destek olmak için güzel bir program başlattık. Mardin’de çok güzel bir gün geçirmiş olduk. Bu topraklarda 1000 yıldır kardeşçe yaşıyoruz. Bu topraklarda fitneye yer yok. Ancak birlik ve beraberlik yeşerir. Son dönemde bölge halkının teröre koyduğu tepki bunun en güzel göstergesi. Biz Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde birlikte şehit olduk. Yarında beraber olacağız. Benim hakkım ne kadarsa Mardinli kardeşimin hakkı da o kadardır. Bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz. “

 

HDP KAYBETTİ

Bakan Işık son olarak şunları söyledi:”Suruç saldırısıyla herkes rengini ortaya koydu. HDP Suruç Katliamı’nda ortaya koyduğu tavrıyla kaybetmiş durumda. Ne kadar barış ve demokrasi derlerse desinler kimse inanmıyor. Demokrasiden yanaysanız şiddetle ne işiniz var. Şiddeti uygulayanlarla ne işiniz var. Terör örgütünü cesaretlendirecek yaklaşım sergilediği için bölge halkı zor durumda. Bu kadar farklı din ve kültürün yüzyıllarca harmoni içerisinde yaşadığı başka bir şehir yok. Mardin en kısa zamanda hakettiği konuma gelecek. Devlet olarak bunun için destek vermeye devam edeceğiz. Halklarımız arasındaki kardeşlik duygularını pekiştiriyoruz. Bize çok sıcak bir ilgi gösterdiniz. Mardin heyetini biz de Kocaeli’de ağırlamak istiyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız