CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur9° C / 9° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BAKAN EROĞLU DA CHP'YE YÜKLENDİ

Kocaeliye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yuvacık Barajı’nı hatırlatarak devleti büyük zarara uğratılan bir yolsuzluğun yapıldığını söyledi. İlimize gelen ve bir dizi ziyarette bulunan

15 Mart 2013 Saat: 18:44
BAKAN EROĞLU DA CHP'YE YÜKLENDİ
BAKAN EROĞLU DA CHP'YE YÜKLENDİ

Kocaeli'ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yuvacık Barajı’nı hatırlatarak devleti büyük zarara uğratılan bir yolsuzluğun yapıldığını söyledi.

İlimize gelen ve bir dizi ziyarette bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu`nun ilk durağı valiErcan Topaca`nın makamı oldu. Vali Ercan Topaca, ilimizdeki en önemli sorunun taş ocaklarının olduğunu belirterek bu sorunu aşacaklarını söyledi. Bakan Eroğlu ise, Kocaeli`nin kendisi için çok önemli olduğuna değinerek, Yuvacık Barajı`nda yaşadığı anıları paylaştı. Bakan Eroğlu, Yuvacık Barajı hakkında, “Yuvacık Barajı yapıldı. Yuvacık barajı güya hayali olarak İstanbul`a100 metreküp su verecekti. Devleti bu şekilde kandırmak suretiyle bir çalışma yaptılar.

Bunun büyük bir yolsuzluk olduğu yani 4 buçuk milyar dolarlık yolsuzluk olduğu ortaya çıktı.Bu yolsuzluk raporlarla tespit edildi. Parayı alan maalesef gitti. Şuanda hazine kısa zamanda 3 milyar doları ödemek durumunda kaldı. Çünkü öyle bir üslupla hazırlamışlar ki her şeyi kendilerine uygun bir şekilde hazırlamışlar. Dünyada olmayan yap işlet devret gibi saçma bir yöntem uygulamışlar.

İstanbul`a biz 3 buçuk milyar dolara her bütün İstanbul`un su tesislerini barajlarını ve benzeri işlemini hallettik. Arıtma tesislerini tamamladık Haliç`i kurtardık. Kocaeli`yle ilgimiz bu yüzden çok fazla var. Bırakın Yuvacık Barajı`nın İstanbul`a su vermesi geçtiğimiz süreçte başkanın büyük gayretleriyle Sapanca`dan da destek alınarak kurumaktan kurtuldu” dedi. Bakan Eroğlu, ziyaretlerine devam etti

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız