FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.47° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Bakan Elvan'dan Kılıçdaroğlu'na YHT yanıtı: Otobüsle git

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul- Ankara arası Yüksek Hızlı Trenle ilgili "Sinyalizasyon sistemi bitmeden binmem" açıklamasına cevap verdi. "Canı

7 Ağustos 2014 Saat: 17:30
Bakan Elvan'dan Kılıçdaroğlu'na YHT yanıtı: Otobüsle git
Bakan Elvan'dan Kılıçdaroğlu'na YHT yanıtı: Otobüsle git

Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarını memleketi Karaman'da ilçeleri ziyaret ederek sürdüren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın ilk durağı Ayrancı ilçesi durağı oldu. Bir kahvede halka seslenen Bakan Elvan, İstanbul'daki 3'üncü havalimanının, dünyanın en büyük ve 150 milyon yolcu kapasiteli havaalanı olduğunu ancak bunun yapılmasını bile istemeyenlerin olduğunu öne sürdü.

''Canın isterse bin kardeşim''

İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren hattının eleştirilmesine de tepki gösteren Elvan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Trenle ilgili "Sinyalizasyon sistemi bitmeden binmem" açıklamasına cevap verdi.

Bakan Elvan'dan Kılıçdaroğlu'na YHT yanıtı: Otobüsle git


Elvan, şunları söyledi:
''Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki, Ankara- İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren'de sorun var. Canın isterse bin kardeşim. Binme. Biz onu açtık ve güvenlikle ilgili bir sıkıntı, bir problemi yok. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Uluslararası akreditasyon kuruluşlarından bu trenin burada işletilebileceğine dair belgeyi, onayı alıyoruz. Üniversitelerden onayı alıyoruz. Bunlar bağımsız kuruluşlar. Tatmin olmuyormuş. Otobüsle git. İstersen binme. Bunu anlamak mümkün değil, kardeşlerim. Ama biz bu ülkeyi geliştirmeye devam edeceğiz.''

''Ç;atı adayını destekleyen partiler yüzde 1 bile etmez''

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu, CHP ve MHP ile birlikte irili -ufaklı partilerinde desteklediğini hatırlatan Elvan, "İrili- ufaklı partileri toplasan yüzde 1 bile etmeyen, çok sayıda küçük partilerin, en aşırı soldan, en aşırı sağa kadar ne kadar parti varsa topladılar. Dediler ki, bu bizim çatı adayımız. Kimdi bu insan? Halka bütünleşmiş mi? Siz o insanın kim olduğunu biliyor musunuz? Hiç bir icraatını biliyor musunuz? Adını sizler değil, CHP'li yöneticiler bilmiyor. Şimdi birileri geldi, dedi ki 'şunu aday göster' dedi. O partiler kendilerini ihtilal döneminde sanıyorlar. O dönemlerde parlamenterler Cumhurbaşkanı adayını belirlerdi ama asker de, 'o olmaz, bu aday olacak' dediğinde milletin vekilleri, istemeye istemeye o şahsı Cumhurbaşkanı yaptılar" diye konuştu.

Borsada Bank Asya hisseleri işleme kapatıldı!

''Sen devletin başısın, oraya kimse konu mankeni olarak gitmiyor''

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun İstiklal Marşı'nı bile bilmediğini iddia eden Elvan, ''Sayın İhsanoğlu, 'yola, köprüye karışmam' diyor. Sen devletin başısın. Oraya kimse konu mankeni olarak gitmiyor. Sonrada kalkıp diyeceksin, 'Ekmek için Ekmeleddin'. Ekmek, iş demek, aş demek. Nerede kaldı senin işin, aşın. Bir tarafta diyorsun benim işle, aşla, ekmekle derdim yok. Bir tarafta diyorsun ki, 'Ekmek için Ekmeleddin.' Böyle bir şey olur mu? Arkadaşlar, ithal adaydan olsa olsa bu olur. Başka bir şey olamaz'' dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız