FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu28° C / 28° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Bakan Ala 'heykel' iddialarına sert çıktı

İçişleri Bakanı Efkan Ala son dönemde yapılan provokasyonlara ateş püskürdü.

22 Ağustos 2014 Saat: 17:33
Bakan Ala 'heykel' iddialarına sert çıktı
Bakan Ala 'heykel' iddialarına sert çıktı

Tunus İçişleri Bakanı Lütfi Ben Ceddu ile makamında görüşen Ala, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ala, IŞİD tarafından rehin alınan 49 Türk'e karşılık Süleyman Şah Türbesi'nin istendiği iddialarına ilişkin soru üzerine, "Türk devletine sorulacak sorunun da belli bir kalitesi olmalıdır" karşılığını verdi.

İFTİRALAR, UYDURMALAR...

Ala, "İftiraları, uydurmaları, akla hayale gelmeyecek şeyleri dezenformasyon süreci içerisinde kendilerini Türkiye'nin itibarını zedelemeye görevlendirmiş çevrelerin böyle spekülatif, mantıksız, akıl dışı, Türk tarihiyle geleceğiyle hiçbir şeyiyle bağdaşmayan değerlendirmelerini soruya dönüştürmeyelim lütfen. Bunlar bizim cevap vereceğimiz kalitede sorular değildir. Böyle şeylerin meselası bile olmaz, yazıktır" değerlendirmesinde bulundu.

HEYKEL İDDİALARI TUTARSIZ

Lice'deki kaldırılan heykelin yapım aşamasından kaldırılmasına kadar İçişleri Bakanlığı'nın jandarma tarafından bilgilendirildiği yönündeki iddiaların sorulması üzerine Ala, "Kendi içinde mantıksız, tutarsız, spekülatif, lüzumsuz bir değerlendirme" diye konuştu.

İçişleri Bakanlığı güvenlik biriminin Jandarma ve Emniyet'ten oluştuğuna işaret eden Ala, şunları söyledi:

"İçişleri Bakanlığına bir şey gelirse birbirlerine bildirirler, onu orada yapacak olan jandarmadır, öyle değil mi? İstihbarat birimlerimiz bir haber aldığı zaman eğer somut olarak nerede olduğunu, nasıl yapıldığını biliyorlarsa bildirirler, bilmiyorlarsa bile böyle bir haber aldıklarını bildirirler. Bunlar olmuştur, doğrudur yani bildirilir bunlar. Ama o alandaki bu işleri engellemekle görevli olan zaten jandarma birimimiz. Eğer böyle bir şeyi haber aldıysa, böyle bir şeyi biliyorsa spesifik olarak, şimdi bir duyum almak başka bir şey, bir de spesifik olarak şurada 'şu iş yapılıyor' diye haber aldıysa o zaman onu önlemek birinci göreviydi.

TÖHMET ALTINDA BIRAKMA OYUNU

Ben İçişleri Bakanıyım kiminle yapacağım o işi, yani indirmeyi kiminle yaptık, jandarmayla değil mi? Peki önlemeyi kiminle yapacaktık, jandarmayla bu kadar basit. Yani jandarma aldığı bir işi zaten kanunlardan aldığı yetki ve görevle engellemekle görevlidir. Bu, jandarma teşkilatımızı da bütün bir İçişleri Bakanlığını, Türk Devletini lüzumsuz bir şekilde töhmet altında bırakma çabalarıdır. İnce kurnazlıklardır bunlar, bir haber gelir 'şurada şu yapılıyor' ama o haberin spesifik olarak nerede yapıldığı, ne zaman yapıldığı, nasıl olduğu asıl istihbarattır. Duyumla istihbaratı vatandaşlarımızın çok ayırt edemeyeceğini düşünerek böyle kurnazlıklarla bir güven bunalımı yaratmaya çalışıyorlar." 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız