FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bahçeli, Kocaeli’ye “Karar sizin” dedi

Genel merkezdeki toplantı salonunda Kocaeli teşkilatından yaklaşık 50 kişiyi ağırlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisine rakip olarak çıkan adayları sert bir dille eleştirerek, “Karar sizin” dedi

16 Aralık 2015 Saat: 12:03
Bahçeli, Kocaeli’ye “Karar sizin” dedi
Bahçeli, Kocaeli’ye “Karar sizin” dedi

Genel merkezdeki toplantı salonunda Kocaeli teşkilatından yaklaşık 50 kişiyi ağırlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisine rakip olarak çıkan adayları sert bir dille eleştirerek, “Karar sizin” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, bazı kurultay delegeleri, Kandıra, Derince ve Başiskele ilçe başkanları dışında Bahçeli’yi destekleyen başkanlar ve il yöneticileri ile birlikte Ankara’ya gitti. Bahçeli’nin grup toplantısına katılım sağlayan MHP’liler daha sonra genel merkeze gitti. Bahçeli, MHP’nin Kocaeli heyetiyle burada bir araya gelerek Türkiye gündemiyle ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu.

 

CEMAAT DESTEĞİ

Ülkücü olarak yanlışı olmayan herkesin genel başkan adayı olabileceğini söyleyen Bahçeli, Kocaeli teşkilatlarına hitaben şu konuşmayı yaptı: “Cemaatle ilişki içerisinde olanların oyunlarına müsaade edilmeyecek. Vebal hepimizin. Gülen hareketi oturmuş, bugünkü iktidarla 12 yıl iktidar olmuş, yıkım projelerinin fikir babası olmuş, MHP’yi yerden yere vurmuş, Anadolu’da, belki de Kocaeli’de bu konuda propaganda yapmışlar. Bu zihniyet bugün ne hale geldi? Şimdi hala vazgeçmiş değiller.

 

SİZLERİ UYARIYORUM

Benim genel başkan olarak görevim sizleri uyarmaktır. Gülen’i Fetö denilen örgütün başına getirdiler. Etrafını budadılar. 4 bin 200 üyelik ve her birinin sermayesi 1 milyar dolar olan TUSKON’un 16 büyük sermayesini yıktılar. Televizyonlarını perişan ettiler. Şimdi oturmuşlar, diyorlar ki: Bizi kırdılar, döktüler, bize ihanet ettiler. Bize öyle bir siyasi parti yardım etmeli ki, AKP ile mücadele etsin. Bunun için Bahçeli gitsin, yerine Gülen’i destekleyecek birisi gelsin. MHP’ye 1 kuruş yardım etmeyenler, şimdi 37 arkadaşıyla bir adayın peşinde dolaşıyorlar. Bir tanesi ihraç edilmiş. Neden? Azerbaycan diasporasıyla işbirliği içerisinde, türlü türlü karanlık işleri olan birisi genel başkan olamaz. Zihinlerinizi ben karıştırmak istemiyorum. Gidin karar verin, bu dava sizindir. Ben Allah’ın izniyle bu oyunları bozacağım. Bu hareket okunmuş bir harekettir. Bu hareketle uğraşanların iki yakası bir araya gelmez. İleride pişmanlık duymamak için bugünden davanıza sahip çıkmaya başlayın.” Bahçeli’nin paralel destekli adayla Meral Akşener’i, diasporanın adayı olarak da Sinan Oğan’ı kastettiği ifade edildi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız