FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ayaz: Bizde rant yok hizmet var

Başiskele’deki muhtarlarla aylık olağan toplantısını gerçekleştiren Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, yapacakları hizmetleri aktardı, muhtarlardan bu hizmetlerin takipçisi olmasını istedi. Ayaz, “Bizde rant yok hizmet var” ifadelerini k

27 Mart 2015 Saat: 15:40
Ayaz: Bizde rant yok hizmet var
Ayaz: Bizde rant yok hizmet var

Başiskele’deki muhtarlarla aylık olağan toplantısını gerçekleştiren Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, yapacakları hizmetleri aktardı, muhtarlardan bu hizmetlerin takipçisi olmasını istedi. Ayaz, “Bizde rant yok hizmet var” ifadelerini kullandı.

Başiskele Belediyesi, her ay olağan olarak düzenlediği mahalle muhtarlarıyla toplantısını bir kahvaltı programı ile gerçekleştirdi. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, 20 Mart Cuma günü The Ness Termal Otel’de gerçekleştirdiği “7 Yıldızlı Kent Başiskele” başlıklı lansman toplantısına tam katılımla destek sağlayan muhtarlara teşekkür etti. Toplantıya muhtarlar yine tam katılım gösterdi. Ayaz, programda yaptığı konuşmada, başkan yardımcılarının muhtarlara gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerde edindiği talep ve isteklerin yer aldığı listelerin kendisine ulaştığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu listeler ile ilgili birimlere gerekli talimatlar yapıldı ve şu an ekiplerimiz çalışmalarını yapıyor. Biz yaptığımız her hizmeti mahalledeki komşularımız için gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla beklediğimiz de o hizmetlerin mahalle halkı tarafından sahipleniliyor olması.

 

SÖZÜMÜZDEN FAZLASI

Başiskele Belediyesi olarak seçim beyannamemizde ne söz verdiysek hayata geçiriyoruz. Söz verdiklerimizin dışında da bir çok işi yapıyoruz. Mahalle konakları projelerimizin ikincisi Serindere Semt Konağı’nın açılışını Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdik. Doğantepe’de şu an semt konağı ve sosyal yaşam merkezimiz ile ilgili çalışmaları devam ediyor. Vezirçiftliği Mahallesi’nde aynı şekilde. Biz seçim beyannamemizde ne söz verdiysek fazlasıyla gerçekleştirme derdindeyiz. Olmayacak şeylerin sözünü vermedik, söz verdiğimizin de daha fazlasını gerçekleştirmenin gayreti içindeyiz. Ekiplerimiz sahada görevlerini yerine getirirken bizim muhtarlarımızdan beklentimiz çalışmaları bizler gibi yerlerinde takip ederek, hizmetlere sahip çıkarak, gördükleri eksiklikleri ve önerilerini bizlerle paylaşmasıdır.

 

YÜZDE 80 TAMAMLANDI

Biz bu güne kadar  Başiskele de sizlerin sayesinde birlik ve beraberlik duygusu içinde çalıştık. Hiçbir sorun yaşamadan bir çok seçimi başarı ile de atlattık. Bugün Kocaeli’de en çok çalışan belediyelerden birisiyiz. Her birimiz bulunduğumuz yerde hizmet üretebilmek için bir taş daha nasıl koyabiliriz derdinde olduk. Önümüzdeki 4 yıl boyunca Başiskele’nin yapılaşması çok yoğun bir süreç içindeyiz. Mahallelerinize baktığınızda nüfusun yıllık değişim oranlarını görürsünüz. Bu değişim de beraberinde birçok hizmet ihtiyacı doğuruyor ve bu ihtiyaçları da karşılamak gerekiyor. Bizler de bunun için tüm ekibimizle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Mehmetağa Mahalle’mizdeki kent meydanı çalışmalarımızda ki sorunu yüzde 80 oranında çözdük. Sadece otopark için orada 300 ton demir kullanacağız. Bizde rant yok, hizmet var.

 

KÖYLÜ PAZARI GELİYOR

Önümüzdeki süreç turizm bağlantılarımızı hızlı bir şekilde faaliyete geçirdik. Oturup arkadaşlarımızla köy muhtarlarımızla yeniden bir toplantı yapıp istişarelerde bulunacağız.  Düşüncelerimizi, geldiğimiz noktayı ve varmak istediğimiz turizm kenti Başiskele’yi sizlere aktaracağım. Köylü pazarı ile ilgili Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Başiskele sahilinde organik pazar çalışmalarımız var, köyde üretip de pazara mal getiren biri varsa orada yerini alsın. Başta muhtarlar dernek başkanım olmak üzere tüm muhtarlarımıza Başiskele’ye kazandırmış olduğumuz her hizmet ve eserde sağladıkları destek adına teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız