FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

yer yer hafif yoğunluklu yağış19.06° C / 20° C

yer yer hafif yoğunluklu yağış

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Avrupa Özel Konak'a Staja Geliyor

Avrupa Birliği projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti ve İspanya’dan Kocaeli’ye gelecek olan hemşirelik öğrencileri, Özel Konak Hastanesi’nde staj görecek

13 Aralık 2014 Saat: 12:41
Avrupa Özel Konak'a Staja Geliyor
Avrupa Özel Konak'a Staja Geliyor

Erasmus Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklıklar Programı kapsamında Özel Konak Hastanesi ile İzmit Kanuni Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortak projesi olan 2014 -2016 yılları arasında yürütülecek olan Avrupa Birliği Pratik Eğitim Toplulukları Projesi’yle ilgili Hafife Erken ve Türkan Arslan Eren, Özel Konak Hastanesi’nde sunum yaptı. Yapılan sunuma Özel Konak Hastanesi yönetim kurulu üyeleri Metin Göklü, Kazım Gündoğdu, İzmit Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ali Tazeoğlu, bölüm müdürleri ve sorumlu hemşireler katıldı. Bu proje kapsamında Çek Cumhuriyeti ve İspanya’dan Kocaeli’ye gelecek hemşirelik öğrencileri, Özel Konak Hastanesi’nde staj görecek.

 

ÇEKLER VE İSPANYOLLAR TÜRKİYE’YE GELİYOR

Romanya’nın LASİ kentinde 26-27 Kasım 2014 tarihleri arasında hayata geçirilen projede İspanya, Romanya, Çek Cumhuriyeti, İspanya Kanarya Adaları, Danimarka ve Türkiye yer alıyor. Yapılan toplantı sonucunda alınan kararda Çek Cumhuriyeti ve İspanya’dan Türkiye’ye gelecek öğrenciler, Kocaeli Özel Konak Hastanesi’nde staj görecek. Anlaşma gereği Türkiye’den gidecek öğrenciler ise İspanya’nın Badalana şehrinde stajlarını tamamlayacak. Proje, sağlık bakımı eğitimi veren okulların arasında işbirliğini güçlendirmek, beceri eğitimi alanlarında ortak standardı yakalamak, öğretim programlarını ve yöntemlerini paylaşmak üzere 7 dilde hazırlanacak olan web sitesinin tasarımı ve beceri eğitimlerinin koordinasyonu için kullanılacak.

 

ÖZEL KONAK HASTANESİ’Nİ SEÇTİK

Proje ile ilgili bilgi veren Hafife Erken, projenin Kocaeli’de bir ilk olduğunu söyledi. Özel Konak Hastanesi adına Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Türkan Arslan Eren ile projeyi yürüttüklerini söyleyen Erken, “Proje ortağı olarak Özel Konak Hastanesi’nin kurumsallığı, kaliteli hizmet sunum anlayışı, hemşirelik hizmetleri yönetimi ve uygulamalarının bu bütünlüğü sağladığında karar kılındı. Özel Konak Hastanesi’ni, beceri eğitiminde olan öğrencilerimizin gelişimlerine olumlu katkılar vermesi dolayısıyla proje ortağı olarak seçtik. Bu proje ile Özel Konak Hastanesi’nin adı Avrupa Birliği projelerinde kabul gördü ve uluslararası platformlarda yer alacaktır’’ diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız