FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Avrupa Birliği Üyeleri Büyükkakını Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr.Tahir Büyükakın makamında Avrupa Birliği temsilcilerini ağırladı

25 Temmuz 2015 Saat: 12:14
Avrupa Birliği Üyeleri Büyükkakını Ziyaret Etti
Avrupa Birliği Üyeleri Büyükkakını Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr.Tahir Büyükakın makamında Avrupa Birliği temsilcilerini ağırladı

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Doç.Dr.Tahir Büyükakın makamında Avrupa Birliği Komşuluk ve Genişleme müzakereleri danışmanı Marta Garcia Fidalgo, Avrupa Birliği Serbest Uzmanı Fernando Villarreal ve Avrupa Birliği Komşuluk İlişkileri Danışmanı Katarzyna Marzek’i kabul etti. Ziyaretçiler Doç.Dr.Tahir Büyükakın’dan, Roman hakları ile ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin örnek teşkil eden  projeleri hakkında bilgi aldılar.

 

DETAYLI ARAŞTIRMA YAPILDI

Yapılan görüşmede konuşan Doç.Dr. Tahir Büyükakın “Öncelikle Roman vatandaşlarımız hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmek için özverili bir araştırma gerçekleştirildi. Özellikle eğitim-öğretim sorunu, barınma problemi ve ekonomi ile ilgili araştırmalar yaptıktan sonra çalışmalarımızı başlattık’’ dedi.

 

FARKINDALIK PROJELERİ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı araştırmalar sonrasında Roman vatandaşlar ile ilgili farkındalık projelerine imza attıklarını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Doç.Dr.Tahir Büyükakın “Büyükşehir Belediyesi olarak Roman vatandaşlarımızın kaynaşması ve farkındalık oluşturmak için bir dizi etkinlik gerçekleştirdik. Spor kulüplerine malzeme yardımı yaparak çocukların spora yönlenmesi sağlandı. Öte yandan Roman mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımızdan oluşan bando ve mehter takımı kuruldu. Bu projeler ile roman vatandaşlarımızın hayatın içine entegrasyonu sağlanarak bir adım atıldı” şeklinde konuştu.

 

EĞİTİM HAYATINA YÖNLENDİRDİK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projeler ile Roman çocukların eğitim hayatına verilen önemin altını çizen Genel Sekreter Büyükakın “Yapılan bu çalışmalar ile Roman çocuklarımızın eğitim hayatına entegrasyonu ile ilgili önemli bir adımlar atmış olduk. Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi imkansızlıklardan dolayı okullarına devam edemeyen çocukların masrafları karşılanarak eğitim hayatına kazandırıldı. Ayrıca eğitim olarak yetersiz olan öğrenciler için Roman mahallelerinde açılan iki adet Bilgi Evi ile bu öğrencilere okul dışında bir eğitim verildi. Öte yandan KO-MEK tarafından açılan kurslar ile vatandaşlar hem sanatsal hem de mesleki olarak çalışmalar gerçekleştirdi’’ de

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız