FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu28° C / 28° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

AutoShow Kocaeli'de Yapılacak

KOTO Başkanı Murat Özdağ, araba tutkunlarına müjdeyi verdi. Başkan Özdağ, araba tutkunlarının merakla beklediği AutoShow 2016 fuarının ilimizde yapılacağını açıkladı

27 Ekim 2015 Saat: 16:06
AutoShow Kocaeli'de Yapılacak
AutoShow Kocaeli'de Yapılacak

KOTO Başkanı Murat Özdağ, araba tutkunlarına müjdeyi verdi. Başkan Özdağ, araba tutkunlarının merakla beklediği AutoShow 2016 fuarının ilimizde yapılacağını açıkladı

Kocaeli Ticaret Odası(KOTO), eylül ayı faaliyet raporlarının görüşülmesi, onaya sunulması için ekim ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.  Oda binasında bulunan Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda meclis başkanlığını Bülent Karagöz üstlendi. Toplantıya meclis üyeleri ve komisyon başkanlarının katılımı az oldu. Toplantıda konuşan KOTO yönetim kurulu başkanı Murat Özdağ, “Bölgenin en çok ziyaret edilen otomobil fuarı olan AutoShow 2016 önümüzdeki yıl Kocaeli’de gerçekleştirecek” diyerek Kocaelili otomobil tutkunlarına müjdeyi verdi. Ayrıca Özdağ, İntemak 2015 Fuarı’na 14 bin 458 kişinin katıldığını belirtti.

 

G-20 SUNUMU

Mecliste gündem maddeleri görüşülmeden önce TOBB Kocaeli Akademik Danışmanı Prof. Dr. Halit Keskin 2015 G-20 Zirvesiyle ilgili ‘G-20 ve Türkiye’ adlı sunum gerçekleştirdi. Sunumunda Keskin, 2015 gündeminin 3 ana başlığı var diyerek, “küresel toparlanmanın güçlendirilmesi ve potansiyelin arttırılması, dayanıklılığın arttırılması ve sürdürülebilirliğin desteklenmesidir. İşletmelerimiz bizim gibi canlı bir varlıktır. Bu 3 madde 2015 yılı için çok önemlidir” dedi.

 

VAKİT BULDUKÇA OKULA GİDİN

KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Geçtiğim ay yaptığımız faaliyetlerin başında Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Vakit buldukça okula gidin, öğrencilerimizle sohbet edin. Eserinizle övünün. O çocuklar sizleri orada görmek, sizlerle iletişim kurmak istiyor” ifadelerini kullandı.

 

OTOMOBİL TUTKUNLARINA MÜJDE

AutoShow 2016’nın Kocaeli’de yapılacağı müjdesini veren Başkan Özdağ, “Kocaeli’ye bir sözümüz vardı. ‘Kocaeli’yi fuar şehri yapacağız’ demiştik. Son fuarımız olan İntemak’ta 117 firmanın yer aldığı fuarda 14 bin 458 kişi ziyarette bulundu. Terörün kol gezdiği, gündemin bir anda değiştiği bu zor günlerimizde bu katılımı sayı olarak iyi buluyoruz. Başta fuar komisyonumuz olmak üzere buraya emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ben buradan müjde vermek istiyorum. Önümüzdeki sene inşallah AutoShow 2016 ilimizde gerçekleşecektir. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

 

GÜÇLÜ BİR HÜKÜMET OLMALI

1 Kasım genel seçimlerine ilişkin de konuşan Başkan Murat Özdağ, “Bildiğiniz üzere 1 Kasım’da bir seçime gidiyoruz. Çin Halk Cumhuriyeti Uygur Bölgesi’nden Batı’ya çelik ihraç edecek. Bunu 2 yol üzerinden gönderebilir. O yollardan bir tanesi de ülkemiz üzerinden geçiyor. Bu yüzden bu topraklarda güçlü bir hükümetimiz olması gerekiyor. Artık bir an önce seçimleri bitirip ekonomiye yönelmemiz gerekiyor. Bu toprakların ağırlığını kaldırabilmemiz için bencil olmamamız gerekiyor. Seçim sonuçları her ne olursa olsun herkes hür iradesi ile sandığa gitmelidir. Seçimler ülkemize ve iş dünyasına hayırlar getirsin” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız