FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Atık Toplama Merkezi Hizmete Girdi

Küçük Sanayi Sitesi’nde çevre kirliliğine neden olan tehlikeli atıkların bir yerde toplanarak bertarafını sağlayacak Atık Toplama Merkezi, düzenlenen geniş katılımlı törenle hizmete girdi

15 Kasım 2014 Saat: 11:56
Atık Toplama Merkezi Hizmete Girdi
Atık Toplama Merkezi Hizmete Girdi

PROTOKOL VE ESNAF BİRLİKTE

Gebze Belediyesi tarafından Küçük Sanayi sitesinde oluşturulan Atık Toplama Merkezi, düzenlenen törenle açıldı. Ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra açılış törenine Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, ilçe yöneticileri, İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, GTO Başkanı Nail Çiler, belediye başkan yardımcıları Orhan Sipahioğlu, Engin Güzel, başkan danışmanı Şakir Bitmez, sanayi sitesi yöneticileri ve esnaflar katıldı.

 

KÖŞKER’İN GİRİŞİMİYLE

Küçük Sanayi Sitesi’nde ortaya çıma tehlikeli atıkların bertarafı öncesinde toplanması ve ayrıştırılması amacıyla Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in girişimleri Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İZAYDAŞ’ın katkılarıyla hayata geçirilen atık toplama merkezinin açılışında kısa bir selamlama konuşması yapan GTO Başkanı Nail Çiler, merkezin oluşturulmasında katkısı olan kurumları kutladı.

 

İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇÖZÜLDÜ

Nail Çiler’in ardından selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Geçmişte sanayi sitemizde bazı sıkıntılar yaşandı. Tehlikeli ve çevre kirliliğine neden olan atıkların belli bir yerde toplanarak ayrıştırılması ve bertaraf edilmesi için kurumlarımız arasında işbirliği yaparak atık toplama merkezimi kurduk.

 

ÇOK FAYDALI BİR YATIRIM

Sanayide ortaya çıkan atıkların artık çevre kirliliğine meydan vermeden toplanması noktasında önemli bir hizmet olan atık toplama merkezimizde katkısı olan başta Kocaeli Valiliğimize ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemize ve diğer tüm kurum-kuruluşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Tesisimiz sanayi sitemize ve kentimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Başkan Köşker’in ardından kürsüye gelen Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan da konuşmasında, “Ortaya çok faydalı ve çok güzel bir eser çıktı. Atık toplama merkezimizin amacı doğrultusunda kullanılmasında esnafımızın ve site yönetimimizin öncülük edeceğine inanıyorum. Sanayi sitemizdeki atık kirliliğini önleyecek olan atık toplama ve ayrıştırma merkezimizin hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

 

SİTE YÖNETİMİ İŞLETECEK

Küçük Sanayi Sitesi’nde Gebzelilere hizmet veren 250 işyerini yakından ilgilendiren ‘atık toplama merkezi’ yatırımı kapsamında İZAYDAŞ ile yapılan atık yönetimi protokolü sayesinde artık, tehlikeli atıklar kurallara uygun şekilde bertaraf ediliyor. Küçük Sanayi Sitesi içerisine toplam 450 metrekare alan üzerine inşa edilen atık toplama merkezinde ambalaj atıkları, endüstriyel atıklar ve tehlikeli atıklar ayrı ayrı teslim alınarak geçici olarak depolanıyor. Atık Toplam Merkezi, Küçük Sanayi Sitesi yönetimi tarafından işletiliyor. Kurulan tesis sayesinde kaynağın ayrıştırılan tehlikeli endüstriyel atıklar artık çevre kirliliğine meydan vermeyecek şekilde bertaraf ediliyor.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız