FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.07° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Atamalarla İlgili Şok İddia

Görev süresi dolan okul müdürlerinin yeni yerlerine atanmalarıyla ilgili değerlendirme süreci devam ediyor.

13 Ağustos 2014 Saat: 12:19
Atamalarla İlgili Şok İddia
Atamalarla İlgili Şok İddia

Görev süresi dolan okul müdürlerinin yeni yerlerine atanmalarıyla ilgili değerlendirme süreci devam ediyor.

Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkan Vekili, şube sekreteri Yaşar Şanlı ile Körfez Şube Başkan Vekili Abdullah Türkdoğan, atamalarla ilgili açıklama yaptı. Yaşar Şanlı, Vali Topaca’ya “Sayın Valim, okul müdürlerini kim atayacak?” diye sordu, siyasi baskı yüzünden okul müdürlerinin liyakatla değil, siyasete göre atanacağı iddiasında bulundu.

Şanlı, “Değerlendirme sürecinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yapılan siyasi ve bürokratik baskılar bardağı taşırma noktasına gelmiştir. Görev yaptıkları okullarda başarılı olan okul müdürleri performansına, liyakatine ve kariyere göre mi değerlendirilecek yoksa hükümete paralel bazı dernek, sendika, cemiyet ve vakıfların hazırladığı listeler doğrultusunda mı eğitim işleri görülecektir. Sendikalarına ve siyasi tercihlerine göre değerlendirme yapılması hususunda yapılan baskılarla idareci atanacak olması, eğitimin bundan sonra siyasi temsilciliklere devir ve teslimi midir?” diye sordu.

MÜDÜRLER YOLU NAVİGASYONLA BULUYOR

Yeni atanan vekil ilçe müdürlerinin okulların yerini ancak navigasyon cihazıyla bulabildiğini belirten Yaşar Şanlı, değerlendirmesinde şu görüşlere yer verdi: “Danıştay 5.Dairesinin 06.03.2014 tarihli kararı ile atamaları iptal edilmiş olan şube müdürlerinin okul müdürlerini değerlendirecek olması da işin hangi noktalara geldiğinin acı bir görüntüsüdür. Sendikamıza üye ve işini hakkıyla yapan müdürlerimizin uğrayacağı haksızlıklar karşısında her türlü eylemi meşru göreceğimizi ve hukuki olarak yanlarında olacağımızın bilinmesini isteriz. Değerlendirmelerin adil yapılmasını ve performansı yeterli olan müdürlerin siyasi hırslara kurban edilmemesini istiyoruz. Aksi takdirde yasal anlamda büyük tazminatlar ödemek zorunda kalacak İlçe yöneticilerini de buradan uyarıyoruz.

Son olarak görevlendirmeye yetkili olan Sayın Vali Ercan Topaca’ya sesleniyoruz. Sayın Valim birilerine yetki devrettiyseniz açıklayın, bilelim. Yok, birileri adınıza makam dağıtıyorsa lütfen müdahale edin. Bizler yalnızca ve ancak asgari adalet istiyoruz. Ve gerek İl Müdürümüzün, gerekse sizin bu konuda duyarlı olacağınıza da inanmak istiyoruz. Devlet aklımızı bu konuda tesis etmenizi bekliyoruz. Yoksa eğitimin siyasilere ve yandaşlara kurban edilmesi beka davamız olan eğitim sistemimizin iyice çökmesine neden olacaktır’’

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız