CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu7.94° C / 9° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ATALAY’İL AFET MÜDÜRLÜĞÜNDE USULSÜZLÜK YAPILDI’

İl Genel Meclisinin Nisan ayı son oturumunda denetim raporunun tartışmaya açılmaması nedeniyle mecliste tartışma çıktı. İl Genel Meclisinin Nisan ayının son birleşimi Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu

5 Nisan 2013 Saat: 13:47
ATALAY’İL AFET MÜDÜRLÜĞÜNDE USULSÜZLÜK YAPILDI’
ATALAY’İL AFET MÜDÜRLÜĞÜNDE USULSÜZLÜK YAPILDI’

İl Genel Meclisi'nin Nisan ayı son oturumunda denetim raporunun tartışmaya açılmaması nedeniyle mecliste tartışma çıktı.

İl Genel Meclisinin Nisan ayının son birleşimi Valilik 100. Yıl Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Meclisin başkanlığını meclis başkanı Fahim Kılıç yaparken, AKP'li ve CHP'li meclis üyeleri de hazır bulundu. Mecliste Gölcük Devlet Hastanesi'ne yapılacak ek binanın yapılabilmesi için Sağlık Tesis alanının Türkiye Kamu Hastaneleri kurumu adına tahsisine meclis tarafından onay verildi.

Denetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan ın Denetim raporunun sonuç kısmının okunmasının ardından fahim kılıç,raporda Hukuka aykırı hiçbir şey yok. eksiklikler olabilir ama gideriliyor" dedi. CHP'liler rapor hakkında konuşmak istedi ancak başkan Kılıç, raporun sadece bilgilendirme olduğunu ve raporla ilgili konuşulmayacağını söyledi.

CHP il genel meslis üyesi Nuran Atalay il afet müdürlüğünde yapılan usülsüzlükleri söylemek isteğini fakat susturulduğu idda ederek ‘İl afet müdürlüğünün yaptığı öğretim amaçlı eğitimlerde bazı personele fazla ödemeler ek ders ödemeleri yapılmış ve kamu zararı oluşmuştur.’dedi

Denetim komisyon başkanı olan Kadir Gürkan eleştiriler üzerine söz alarak "Bu eleştirilerin hukukçu arkadaştan gelmesini yadırgadım. Denetimlerde işleyişe bakarız.nurhan Atalay da geçen yıl komisyon üyesiyken fazla para almıştır ve kendisinden geriye almışızdır. Bu olayda da kasıt yoksa suç değildir. ‘dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız