FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kapalı19° C / 19° C

kapalı

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Astım hastasının oksijen tüpünü çaldılar

Gebze’de, Burhan Çakmak adlı vatandaşın arabasına dadanarak mazot akü ve tekerlek çalan hırsızlar, bu kez de Çakmak’ın evinde astım tedavisinde kullandığı oksijen tüpünü çaldılar. Gebzenin Köşklüçeşme

20 Şubat 2014 Saat: 13:44
Astım hastasının oksijen tüpünü çaldılar
Astım hastasının oksijen tüpünü çaldılar

Gebze’de, Burhan Çakmak adlı vatandaşın arabasına dadanarak mazot akü ve tekerlek çalan hırsızlar, bu kez de Çakmak’ın evinde astım tedavisinde kullandığı oksijen tüpünü çaldılar.

Gebze'nin Köşklüçeşme Mahallesi’nde oturan Burhan Çakmak isimli kamyon şoförü yaşadığı hırsızlık olayları karşısında ne yapacağını şaşırdı.Hırsızların haftada en az 2-3 defa mahalleye gelerek arabaları soyduğunu ifade eden ve durum karşısında çaresiz kalan Çakmak, hırsızların bu kez de astım tedavisinde kullandığı oksijen tüpünü çaldıklarını söyledi.Bir nakliye firmasında çalışan Çakmak, sürekli yaşanan hırsızlık olayından bıktığını ifade ederek, “Bu benim yaşadığım kaçıncı hırsızlık olayı bilmiyorum.

Dün gece de hırsızlar evime girmiş komşular görünce kaçmışlar.Ben kronik astım bronşit hastasıyım, tüberküloz hastasıyım.Astım için oksijen tüplerim var, Gebze Kaymakamlığı’nın bana yardım olarak verdiği.Bunları bu odada çekiyorum.Hırsızlar haftada 2-3 defa bu mahalleye geliyor.Arabamdan çaldıkları mazot akü yetmemiş, dün gece penceremi kırıp evime gelip hava tüplerimi, astım ilaçlarımı, maskelerimi alıp arabaya binip kaçıp gidiyor.Hırsızlara sesleniyorum, hava tüpümü, oksijenimi alıp benim hayatımı çaldılar. Ben şimdi ne kullanıp ne çekeceğim.İki tane merdiven çıktığımda nefesim kesiliyor.Onlar benim hayat kaynağım.O tüpümü hırsızlar bana geri getirsin” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız