FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.47° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Aşçılar ve garsonlar da örgütleniyor

İzmit’teki çeşitli lokanta ve işyerlerinde çalışan aşçılar ve garsonlar, örgütlenme adına önemli bir adım attı.

16 Kasım 2014 Saat: 14:57
Aşçılar ve garsonlar da örgütleniyor
Aşçılar ve garsonlar da örgütleniyor

İzmit’teki çeşitli lokanta ve işyerlerinde çalışan aşçılar ve garsonlar, örgütlenme adına önemli bir adım attı. Kocaeli Aşçılar ve Garsonlar Derneği kurularak, faaliyete geçti. Dernek, 14 şube daha açarak, federasyonlaşmayı hedefliyor.

Kosova Köftecisi’nin baş aşçısı olan Yusuf Özcan’ın önderliğinde kurulan dernek, ilk toplantısını Belediye İşhanı Doğu Blok Kat:6 adresinde yaptı. Yusuf Özcan’ın başkanlığındaki Kocaeli Aşçılar ve Garsonlar Derneği’nin kurucu yönetiminde Taner Yavaş, Erman Tosun, Murat Kartal, Sait Çakır, Şenol Vural, Murat Ünlü, Zihni Aydın, Aydın Şimşek, Barış Utar, Ahmet Çalımlı, Mehmet Sarıbatur, Barış Utar, Kadir Çelik, Şermin Akyol, Elem Emüce, Zafer Mutlu, Muhammet Önal, Emre Özcan, Necdet Kurtuldu, Hayrullah Işık, Mustafa Akyel, Serkan Sarış bulunuyor. Denetim Kurulu Recep Ali Geçen, Murat Özcan, Besim Ateş, Aydın Şafak, Disiplin Kurulu da Aydın Şafak,Ali Rıza Kaya’dan oluştu.

Aşçılar ve Garsonlar Derneği Başkanı Yusuf Özcan, çalışmalarla ilgili şu bilgiyi verdi: “Önümüzdeki günlerde toplamda 14 şubeyi kuracağız. Federasyon olduktan sonra Aşçı ve Garson çalışanlar olarak iş bulma ve özlük haklarımızı iyileştirme gibi çalışmalar yapacağız. Kuruluş çalışmalarını önümüzdeki günlerde tamamlayacağız. Kocaeli’nin en çok konuşulan derneği olacağız, çünkü yemek yarışmaları ve eğitimler düzenleyeceğiz”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız