FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Asayişte yüzde 90 başarı

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekiplerine verilen moral yemeğinde konuşan Müdür Yılmaz 2014 yılından şahsa karşı işlenen suçlarda yüzde 90 oranında bir başarının sağlandığı

8 Haziran 2014 Saat: 12:13
Asayişte yüzde 90 başarı
Asayişte yüzde 90 başarı

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekiplerine verilen moral yemeğinde konuşan Müdür Yılmaz 2014 yılından şahsa karşı işlenen suçlarda yüzde 90 oranında bir başarının sağlandığını söyledi.

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri önceki gece moral yemeğinde bir araya geldi. Eskihisar Hisartepe Restaurantta gerçekleşen moral yemeğine Gebze İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, Asayiş Büro Amiri Ozan Koç, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Amiri Abdullah Tırpan katıldı. Gecede konuşan Gebze İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz asayiş büro amirliği ekiplerinin başarısından söz ederek, “Asayiş Büro Amirliğimiz tarafından 2014 yılından şahsa karşı işlenen suçlarda yüzde 90 oranında bir başarı sağlanmıştır. Bir önceki seneye göre ise bu başarıda yüzde 25 bir artış söz konusudur.Bu bizim birlik ve beraberliğimizin başarısıdır.Yönetimdeki arkadaşların katkısı çok büyük” ifadelerini kullandı.

BAŞARI YÜZDE 12 BAŞARI

Yemekte ayrıca asayiş büro ekipleri tarafından 5 aylık süreçte elde edilen başarı oranları aktarıldı.Aktarılan verilerde mala karşı işlenen suçlar, araç sorgulamaları, aranan şahıslar, okul tedbirlerinde artan başarı dikkat çekti.Ayrıca asayiş bürodaki yenilikler hakkında bilgiler verildi. Asayiş büro amirliğince 2014 yılın mala karşı işlenen suçlarda yüzde 41 bir başarı sağlanılırken, geçen seneye göre ise yüzde 12 bir artış söz konusu olduğu bildirildi.

43 BİN KİŞİ GBT’DEN GEÇTİ

Verilere göre Gebze’de önleme ve arama amacıyla yapılan çalışmalar esnasında 43 bin 124 şahsın GBT sorgusu yapıldı.Yapılan kontrollerde 833 aranan şahıs yakalandı. Ayrıca 22 bin 320 araç sorgulanarak 273 araca cezai işlem uygulandı. İlçe dahilinde aranan şahıslar üzerinde yapılan çalışmalarda 635 şahıs yakalandı.Yakalanan bu şahıslar içinde 82 kişi tevkif oldu.

OKUL ÖNLERİNDE 48 NARKOTİK OLAY

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından aktarılan verilerde okul önlerinde yapılan uygulamalardan da bahsedildi.2014 yılı içerisinde okul önlerinde çevresinde yapılan çalışmalar neticesinde 48 narkotik olayına müdahale edildi. Verilerde asayiş bürodaki yeniliklerden de bahsedildi.Buna göre asayiş büroda müracaat için gelen şahıslara bekleme salonu, giriş kapısında personel için parmak izi sistemi, tahkikat odalarında tahkikatların daha düzenli ve verimli, yapılabilmesi için sesli ve görüntülü kamere sistemi konuldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız