FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Artvin Bir Şirkete Satılmak İsteniyor

Artvin İl ve İlçeleri Dayanışma Derneği üyeleri yapılanların kâr ve hırs yüzünden gerçekleştiğini ve Artvin’in bir şirkete satılmak istendiğinin altını çizdi.

16 Haziran 2016 Saat: 18:47
Artvin Bir Şirkete Satılmak İsteniyor
Artvin Bir Şirkete Satılmak İsteniyor

erattepe ile ilgili bilirkişi raporunun mahkemeye sunulmasının ardından Artvin İl ve İlçeleri Dayanışma Derneği üyeleri yapılanların kâr ve hırs yüzünden gerçekleştiğini ve Artvin’in bir şirkete satılmak istendiğinin altını çizdi

Cerattepe ile ilgili bilirkişi raporunun mahkemeye sunulmasının ardından Artvin İl ve İlçeleri Dayanışma Derneği üyeleri Sabri Yalım Parkı’nda toplanarak protesto etti. Basın açıklamasını Artvin İl ve İlçeleri Dayanışma Derneği adına Hamzet Irmak okudu. Irmak, Artvin’in dağlarının delik deşik edilmek istendiğini, kâr ve çıkar hırsı için ormanların tahrip edilmek istendiğini vurguladı.


KÖTÜ POLİTİK YÖNELİM
Basın açıklamasında Irmak şu ifadeleri kullandı: “Bu bir zalimce saldırıdır. Halkın, doğanın, bölgenin ve ülkenin yararına bir durum değildir. Üstelik bu saldırı kötü ve çirkin bir politik yönelimdir. Artvin bu çileye 1878’de dönemin padişahları tarafından, yenilginin borcuna karşılık Ruslara satıldığında girmişti. Kentimiz 40 yıllık esirliğe direnişiyle elde ettiği zaferle özgürlüğüne kavuştu. Artvin bugün de bir şirkete satılmak isteniyor.


YAĞMA VE TALAN HAMLESİ
Üzerinde yuva kurup beslendiğimiz, okullarında okuduğumuz, dağlarında, yaylalarında sürüler otlattığımız, düğünlerinde horon tuttuğumuz ve aşkımızı ve sevdamızı büyüttüğümüz bu kent bize elini uzatmaktadır. Artvin olayı sadece bir ilin meselesi olmaktan çıkmış, insana ve çevreye karşı yapılan saldırıya dikilmenin ve direnmenin evrensel dili olmayı başarmıştır. Bu nedenle özelde Artvin’e, genelde ülkeye karşı, gericilik kisvesiyle yapılan yağma ve talan hamlesidir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız