CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu15.87° C / 18° C

az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Artan İhracat Rakamları, İşsizliğe Umut Oldu

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaelide 2012deki ihracat artışı, kentteki işsizlik oranının azalmasına da önemli katkısı olacak dedi. Zeytinoğlu, daha önceki yıllarda Bursanın e

4 Ocak 2013 Saat: 10:46
Artan İhracat Rakamları, İşsizliğe Umut Oldu
Artan İhracat Rakamları, İşsizliğe Umut Oldu

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "Kocaeli'de 2012'deki ihracat artışı, kentteki işsizlik oranının azalmasına da önemli katkısı olacak" dedi.

Zeytinoğlu, daha önceki yıllarda Bursa'nın en fazla ihracat yapan iller sıralamasında Kocaeli'nin önünde yer aldığını belirterek, kentin gerçekleştirdiği ihracat değeriyle ülke sıralamasında Bursa'nın önüne geçmesinin önemli olduğunu ifade etti.Kocaeli'nin lojistik üstünlüğünün de önemine değinen Zeytinoğlu, kentin ihracatta başarılı olmasının deniz limanlarının katkısının olduğuna dikkat çekti.Zeytinoğlu, Kocaeli'de limanlarla ilgili gerekli alt yapı çalışmalarının gerçekleşmesiyle bu limanların Türkiye ekonomisine katkısının artacağını ifade etti.Kentteki işsizlik oranlarının istedikleri seviyelerde olmadığına dikkati çeken Zeytinoğlu, "2012 yılı sonu itibariyle bir önceki yıla göre, Kocaeli ihracat değerlerindeki artış, kentteki işsizlik oranının azalmasına da önemli katkısı olacak. Kocaeli'deki işsizlik oranlarının Türkiye ortalamasının üzerinde seyretmesinin başka nedenleri var. O da kentin fazla göç almasından kaynaklanıyor. Biz görevimizi yapıyoruz ama göç aldığımız için işsizlik oranları istenilen oranların üzerinde yer alıyor" ifadesini kullandı.Zeytinoğlu, Avrupa'da yaşanan ekonomik yavaşlamanın, kentten en fazla ihracat yapılan ülkeler sıralamasında Avrupa ülkelerinin yer almamasına neden olduğunu söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız