CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.33° C / 17.33° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ARPACI, HASTANELERİ MERCEK ALTINA ALDI

MHP Kocaeli il başkan yardımcısı Ayhan arpacı bir basın toplantısı düzenleyerek kandıra devlet hastanesinin yetersizliğinden yakındı. Arpacı açıklamasında kandıra devlet hastanesinin talebi karşılayam

20 Şubat 2013 Saat: 19:00
ARPACI, HASTANELERİ MERCEK ALTINA ALDI
ARPACI, HASTANELERİ MERCEK ALTINA ALDI

MHP Kocaeli il başkan yardımcısı Ayhan arpacı bir basın toplantısı düzenleyerek kandıra devlet hastanesinin yetersizliğinden yakındı.

Arpacı açıklamasında kandıra devlet hastanesinin talebi karşılayamadığını belirtti. MHP Kocaeli il başkan yardımcısı Ayhan arpacı bir basın toplantısı düzenleyerek kandıra devlet hastanesinin yetersizliğini dile getirdi.

DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADI Ama sonuçta değişen pek bir şey olmadı. Yaklaşık 2 ay önce Kandıra`daki bu sıkıntı kamuoyunun gündemindeydi. Basında çıkan haberlere karşın Kandıra halkına yine vaatlerde bulunuldu. Hekim açığının kapatılacağı, yeni atamaların yapılacağı söylendi. Yine 2 ay önce yeni hastanenin temeli atıldı. Hastane bittiğinde her şey tabi ki çok daha güzel olacaktır. Ancak bu yeni hastanenin bitmesine kadar geçen zamanda Kandıra halkının bu sıkıntısı bir şekilde halledilmelidir.” GEÇİCİ HEKİMLERLE Dr. Arpacı ilçedeki insanların yaşadığı sıkıntılardan da bahsederek konuşmasına şöyle devam etti: “Her gün yüzlerce insan soğuk, kar, kış demeden sadece sağlık hizmeti alabilmek için uzun bir mesafe yol kat etmektedir. Kandıra Devlet Hastanesi`nin acil nöbeti tutacak kadrolu hekimi yoktur.İzmit`ten gelen geçici pratisyen hekimler ile acil servis idare edilmektedir. ANESTEZİ UZMANI YOK Hastanede şu an bir ortopedi uzmanı, bir KBB uzmanı ve bir genel cerrahi uzmanı vardır. İşin trajikomik tarafı bu uzman hekimlerin bulunmasına karşılık hastanede anestezi uzmanı bulunmamaktadır. En çok hastanın başvurduğu dahiliye, kadın hastalıkları ve doğum-çocuk hastalıkları uzmanı bulunmamaktadır. Şu anda bu hastanenin görünen nöroloji, bevliye ve göz doktoru tayini yapılmıştır ve gün saymaktadır.” YAZIN NÜFUS ARTIYOR Kandıra`nın merkez ve köyleri ile birlikte 70 bin gibi yoğun bir nüfusa da sahip olan bir ilçe olduğunu da hatırlatan Arpacı son olarak şunları söyledi: “70 bin olan kış nüfusu, yazın tatilcilerle birlikte en az 3 katına çıkmaktadır. Ülkemizde bu sayı da nüfusa sahip bazı kentlerde, bırakın hekim bulunup bulunmamasını, tıp fakültesi açılıp akademik personel ataması yapılmıştır. DOĞU`DA BİLE YAŞANMIYOR Bugün Doğu ve Güneydoğu Bölgesi`ndeki ilçelerde dahi Kandıra`daki hekim sıkıntısı yaşanmıyor. Biz iki ay önce inşaatına başlanan hastanenin, en azından seçimden önce açılacağına inanmaktayız. Bu hastanenin açılması ile şu anda yaşanan sıkıntıların da azalacağını düşünüyoruz. Ama hastanenin bitimine kadar geçecek zaman içinde geçici dahi olsa bu ilçenin sağlık sıkıntısını çözmek için acil çözümler bulunması kanısındayız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız