KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık24.06° C / 25° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

Arısal Görevi Öztekin’e Devredecek

TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi’nin hafta sonu gerçekleştireceği 8’inci olağan genel kurul öncesi mevcut Başkan Arsal Arısal başkanlığa aday olmayacağını ve görevini Prof. Dr. Kamuran Öztekin’e devredeceğini açıkladı

22 Ocak 2016 Saat: 12:20
Arısal Görevi Öztekin’e Devredecek
Arısal Görevi Öztekin’e Devredecek

TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi’nin hafta sonu gerçekleştireceği 8’inci olağan genel kurul öncesi mevcut Başkan Arsal Arısal başkanlığa aday olmayacağını ve görevini Prof. Dr. Kamuran Öztekin’e devredeceğini açıkladı

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi’nin hafta sonu, odaya ait Tarihi Taş Bina’da gerçekleştirilecek olan 8. olağan genel kurulu öncesinde Oda Başkanı Arsal Arısal ve genel kurulda aday olacak olan Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Kamuran Öztekin bir basın toplantısı düzenledi. Oda binasında yapılan toplantıda Arısal, genel kurulda aday olmayacağını ifade ederken, Prof. Dr. Öztekin’e başarı dileklerini sundu. Kongrede tek aday olması beklenen Öztekin ise tüm mimarları genel kurula davet etti. 

 

AYNI ÖZVERİDE ÇALIŞACAĞIZ

Arsal Arısal, Prof. Dr. Kamuran Öztekin’in her zaman yanında olacaklarını belirterek, “Bildiğiniz gibi cumartesi genel kurul, pazar günü de seçim var. Benim bu dönem yönetimde 3’üncü dönemimdi. Merkez çalışma grupları dahil birçok bölümde çalıştım. Bu dönem başkanlığa ve yönetim kuruluna aday olmuyorum. Örgütün Kocaeli’de ciddi anlamda toparlayacağını düşündüğümüz, aynı zamanda çok önemli akademik kariyeri olan Kamuran Hoca’yı bu dönem başkan adayımız olarak göreceğiz. Kamuran Hoca’nın çok önemli işlere imza atacağını oda olarak düşünüyoruz. Biz de her anlamda onun destekçisi olacağız. Mimarlar Odası bizim meslek örgütümüz. Örgütümüz bize nerede görev verirse, başkanımız bize nerede ihtiyaç görürse biz orada olmaya devam edeceğiz. Aynı şekilde aynı özveride çalışmaya devam edeceğiz. Bunları buradan ifade etmek ve hafta sonu yapılacak seçime sizleri ve meslektaşlarımızı davet etmek istedik” dedi.

 

ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM

Prof. Dr. Kamuran Öztekin konuşmasında, “Mimarlar Odası’nda Arsal Bey’in devam etmeme kararından sonra bu dönem başkanlığına aday olmak durumundayım. Bu benim için çok onurlu bir görev. Benden önceki başkanlarımız hepsi titizlikle çalıştı. Kocaeli gündeminde çok önemli fikirler üreterek meslek camiamıza çok önemli katkıda bulundular. Umarım ben de onların açtığı yolda başarılı çalışmalar yapabilirim. Ben bu görevin hiç de kolay olmadığını biliyorum. Ben her zaman odaların içerisinde oldum. İlk kez böyle bir görevin sorumluluğunu taşımak zor. Ama elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum. Arsal Bey’in bu konuda tam desteğini alacağıma güvencim tam. Tüm mimar meslektaşlarımın da ilgi ve desteklerini bekliyorum. Onlarında ellerinden gelen katkıyı vereceklerini düşünüyorum. Umarım bu görevi bu dönem başarıyla yürütebiliriz” dedi.

 

Prof. Dr. Kamuran Öztekin’in yönetimi şu şekilde;

Prof. Dr. Kamuran Öztekin, Yrd. Doç. Dr. Didem Erten Bilgiç, Hakan Yalçın, Füsun Yılmaz Deniz, İbrahim Türkeri, Hüseyin Aksu, Abdullah Küçük ile 25 kişilik üst kuruldan oluşuyor.

 

KAMURAN ÖZTEKİN KİMDİR?

1956 Antalya Aksu doğumlu. Lise sona kadar Antalya’da öğrenim gördü. Lise sonu İstanbul Kız Lisesi’nde tamamladı. 1973 İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümü’ne geçti. 1978 yılında aynı okuldan yüksek mimar olarak mezun oldu. 1980 yılında KTÜ’de akademik yaşamına başladı. 1993 yılı sonunda KTÜ’den ayrılarak 1995 yılında Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde görevine devam etti. 2002 yılında mimarlık bölümünü kurma görevini, 2006 yılında KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi kuruculuğunu üstlendi. 2013 yılında KOÜ’deki görevinden emekli oldu. Evli ve 1 kız sahibi olan Prof. Dr. Kamuran Öztekin şuanda Doğuş Üniversitesi’nde mimarlık bölümü öğretim üyeliği görevini yürütüyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız