FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.46° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ARINÇ, 52 YIL DAHA İKTİDARIZ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Genel Merkez Siyasi veHukuki İşler Başkanlığınca genel merkezde düzenlenen Siyasi veHukuki İşler Başkanları Eğitim ve Değerlendirme Toplantısına

13 Ocak 2013 Saat: 21:04

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Genel Merkez Siyasi veHukuki İşler Başkanlığı'nca genel merkezde düzenlenen 'Siyasi veHukuki İşler Başkanları Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı'nakatılarak, hükümetin icraatlarına ilişkin konuşma yaptı.

"13 DÖNEM DAHA İKTİDARDAYIZ"

Arınç burada yapmış olduğu konuşmada, ''İnşallah Cenab-ı Hak imkan verirse, milletimiz desteğini devam ettirirse, güven duymaya devam ederse, biz de büyük yanlış yapmazsak, büyük hatalar işlemezsek, fitne ve fesat aramızda yeşermezse daha üç dönem değil, herhalde bir 13 dönem daha Türkiye'de AK Parti'nin iktidarını herkes görecek ve yaşayacak'' dedi.

AK Parti'nin 30 Eylül 2012'de gerçekleştirilen büyük kongresinden sonra oluşan yeni MYK ve MKYK'nin çalışmalarını sürdürdüğünü, yeni başkanların da kendibirimleriyle Ankara'da buluşarak güzel çalışmalar yaptıklarını belirten Arınç, partililerin birlikte oluşunun, tanışmasının, düşüncelerin paylaşılmasının parti açısından yararlı olduğunu dile getirdi.

AK PARTİ TEK ÖRNEK

AK Parti'nin 11 yıldır iktidarda olduğuna ve hükümetin her gününün başarılarla geçtiğine işaret eden Arınç, Türkiye'nin son 50-60 yıllık siyasi hayatına bakıldığında üç defa üst üste tek başına iktidarı kazanan ve oy artışıyla bunu devam ettiren başka bir örnek olmadığını vurguladı.

Türkiye'de, Demokrat Parti, Adalet Partisi ve Anavatan Partisi'nden başka son 60-62 yılda tek başına iktidara gelen parti olmadığını, koalisyon hükümetleriyle ülkenin yönetildiğini ifade eden Arınç, ''Üç partili, dört partili hatta dışarıdan destekli modellerle farklı koalisyonlar kurulmuştur'' dedi.

BELEDİYELERİN YÜZDE 60'INI KAZANDIK

AK Parti'nin 2002, 2007 ve 2011 seçimlerinde oy oranını sürekli artırmak suretiyleiktidarda kalmayı başardığını anlatan Arınç, partinin iki büyük yerel seçim geçirdiğini, yüksek oy oranları alarak Türkiye'deki belediyelerin yüzde 60'dan fazlasını .kazandığını söyledi.

ARINÇ'IN UNUTAMADIĞI KARİKATÜR

AK Parti'nin başarısını Türkiye'nin siyasi hayatındaki ''muhteşem bir başarı'' olarak nitelendiren, bununla ilgili araştırma yapılabileceğini, tezler hazırlanabileceğini dile getiren Arınç, şöyledevam etti: ''Ama çoğu zaman bu başarının öyküsünü bu kadarkitaptan, araştırmadan, tez açıklamanın ötesinde küçücük bir karikatürleözetlemenin daha kolay olduğunu düşünüyorum. Hiç unutmuyorum; otarihlerde bir gazetede bir karikatür yayımlandı. Karikatürde şu var: Sayın Başbakanımız Tayyip Erdoğan her zamanki haliyle boylu poslu, dirayetli, güçlü. Karşısında iki kişi var, başları önlerinde biraz süklüm püklüm duruyorlar. Başbakanımız da onlara ithafen diyor ki, 'Söyleyin utanmayın, içinizden hanginiz bana oy verdi'. Başları önde olanlardan birisi Bahçeli, birisi Kılıçdaroğlu. Demek ki dört seçmenden İkisinin, altıdan üçünün, ondan beşinin oyunu almaya muktedir olan AK Parti sonunda karşısında gördüğü iki kişiden birine potansiyel seçmen gözüyle bakabilir. Kurban olduğum Allah bu karikatürden sonra işin ne kadar gerçek olduğunu bir başka sözde de ortaya koydu. Günün birinde Kemal Kılıçdaroğlu'na bir televizyonda sordular, 'İki adaydan birisi Abdullah Gül olsa oyunuzu neyeverirsiniz?' Büyük bir heyecanla ve boş bulunarak, 'Tabii niçin olmasın' dedi. Demek ki Kılıçdaroğlu, iki adaydan birisi Abdullah Gül olursa, yani AK Parti'nin kurucusu, ilk başbakanı ve AK Parti grubunun oylarıyla ve desteğiyle cumhurbaşkanı seçilen kişiye oy verebilecek bir noktaya geldi. Rabbim hidayet ederse ne kadar büyük, örneklerini görebiliyoruz.''

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız