CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ARAS'IN ARKASINDA KİM VAR?

Saadet Partisi’nde il kongresinin yankıları sürerken kongreyle ilgili de çeşitli iddialar ortaya atılmaya başladı. İddialara göre kongreyi kazanan Mehmet Aras’ı milli görüşün lideri Necmettin Erba

5 Şubat 2013 Saat: 13:08
ARAS'IN ARKASINDA KİM VAR?
ARAS'IN ARKASINDA KİM VAR?

Saadet Partisi’nde il kongresinin yankıları sürerken kongreyle ilgili de çeşitli iddialar ortaya atılmaya başladı. İddialara göre kongreyi kazanan Mehmet Aras’ı milli görüşün lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan destekledİ. Özellikle seçime birkaç gün kala Mehmet Aras’a aday olması yönünde Fatih Erbakan tarafından yoğun baskı geldi.Erbakan bu baskısını ise Kocaeli’de oldukça güçlü bir nüfuza sahip olan ve parti içinde de ak saçlılar olarak nitelendirilen teşkilatın güçlü isimleri tarafından hissettirdi.

PERDE ARKASINDA OĞUZHAN ASİLTÜRK VAR

Fatih Erbakan’ın Aras’a bu baskıyı yapmasının perde arkasında ise partiden Erbakan’ın izlerini silmekle suçlanan Oğuzhan Asiltürk’ün genel merkezle birlikte Sinan Ejderoğlu’nu desteklemesi yatıyor .Oğuzhan Asiltürk’le restleştiği bilinen Fatih Erbakan kongrede Mehmet Aras’a açık destek verdi.

KONGRE GENEL MERKEZDE MASAYA YATIRILDI

Teşkilat içinde ak saçlılar olarak nitelendirilen grubun Aras’ı desteklemesi ise genel başkan Kamalak cephesinde adeta şok etkisi yarattı.şimdi genel merkezde Kocaeli il kongresinin sonucu değerlendiriliyor.Genel merkezin korkusu ise diğer illerde de yapılacak olan kongrelerin Kocaeli il kongresine benzeyecek olması.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız