CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu19.82° C / 19.82° C

az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ARAS YİNE MEYDAN OKUDU

Saadet partisinde kongre bitti fakat yankıları devam ediyor. Muhalif grup İzmit ilçe seçim kuruluna kongrenin iptali için başvuruda bulundu. Aras her şeye rağmen çalışmalarını sürdürüyor. İl başkanı M

16 Şubat 2013 Saat: 18:03
ARAS YİNE MEYDAN OKUDU
ARAS YİNE MEYDAN OKUDU

Saadet partisinde kongre bitti fakat yankıları devam ediyor. Muhalif grup İzmit ilçe seçim kuruluna kongrenin iptali için başvuruda bulundu. Aras her şeye rağmen çalışmalarını sürdürüyor. İl başkanı Mehmet Aras, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. “Her şeye rağmen milli görüş için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Saadet partisinde kongre bitti fakat yankıları devam ediyor. muhalif grup 183 delegenin parti üyesi olmadığı ve kongre divanının Aras`ın listesini onaylamadığı gerekçesiyle İzmit İlçe Seçim Kurulu`na kongrenin iptali için itirazda bulunmuş seçim kurulu bu itirazı reddetmişti.

seçim kurulundan gelen haber Aras’ı sevindirdi, fakat bu defa da Saadet Partisi Genel Merkezi, kongrede oy kullanan 183 kişinin parti üyesi olmadığını gerekçe göstererek Yüksek Seçim Kurulu yeni bir itirazda bulundu. Genel merkezin itirazını haklı bulan Yüksek Seçim Kurulu, İzmit İlçe Seçim Kurulu`nun verdiği kararı askıya aldı ve kendisi yeni bir inceleme başlattı.Yapılan incelemenin sonucunda iddia edildiği gibi kongrede oy kullananların parti üyesi olmadığı ortaya çıkarsa kongre iptal edilecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan il başkanı Aras, parti üyesi olmadığı iddia edilen isimlerin yılların milli görüşçüsü olduğunu dile getirdi. Aras belgelerle konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız