CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.07° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ARACINI SATANLAR DİKKAT !

İstanbulda ve Kocaeli’de oto pazarları ve araç üzerindeki bulunan satılık ilanlarından ulaştıkları otomobil sahipleriyle sözde satış için anlaşan, gittikleri noterde Abi sen satış sözleşmesini imzala

8 Mart 2013 Saat: 17:27
ARACINI SATANLAR DİKKAT !
ARACINI SATANLAR DİKKAT !

İstanbul'da ve Kocaeli’de oto pazarları ve araç üzerindeki bulunan satılık ilanlarından ulaştıkları otomobil sahipleriyle sözde satış için anlaşan, gittikleri noterde "Abi sen satış sözleşmesini imzala para yolda geliyor" diyerek kandırdıktan sonra kaçtıkları öğrenilen 12 kişilik şebeke polis tarafından yakalandı.

İstanbul’da son 6 ay içinde onlarca mağdur otomobillerini satmaya çalışırken dolandırıldığını söyleyerek polise şikayetçi oldu. Polis olaylarla ilgili başlattığı soruşturmada teknik ve fiziki takip başlattı. Yaklaşık 4 ay süren takip sırasında polis şüphelilerin organize bir şekilde dolandırıcılık yaptıklarını tespit etti. İstanbul'da ve Kocaeli’de oto pazarları ve araç üzerindeki bulunan satılık ilanlarından ulaştıkları otomobil sahipleriyle sözde satış için anlaşan, gittikleri noterde "Abi sen satış sözleşmesini imzala para yolda geliyor" diyerek kandırdıktan sonra kaçtıkları öğrenilen 12 kişilik şebeke polis tarafından yakalandı. Şüphelilerle birlikte bu şekilde satışı yapılan 20 otomobil polis tarafından otoparka çekildi. Polisteki ifadelerinde suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler adliyeye çıkarıldı. Polis vatandaşları uyararak parası alınmadan noter sözleşmelerinin imzalanmamasını istedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız