FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Anne Okulu'nda Mezuniyet Heyecanı

Bilgievleri’nde “Değerler Eğitimi” kapsamında, velilere yönelik gerçekleştirilen Anne Okulu’nda ikinci dönem mezunları için sertifika töreni yapıldı. Törende annelerin heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi

29 Mayıs 2015 Saat: 15:17
Anne Okulu'nda Mezuniyet Heyecanı
Anne Okulu'nda Mezuniyet Heyecanı

Bilgievleri’nde “Değerler Eğitimi” kapsamında, velilere yönelik gerçekleştirilen Anne Okulu’nda ikinci dönem mezunları için sertifika töreni yapıldı. Törende annelerin heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgievleri’nde çocukların yanı sıra velilere de Değerler Eğitimi kapsamında eğitim veriliyor. “Anne Okulu” projesiyle öğrenci velilerine toplamda 7 hafta süren eğitimlerde “Etkili İletişim”, “Aile İçi İletişim Sorunları”, “Anne-Baba Tutumları”, “Nasıl Bir Ebeveynim?”, “Çocuk ve Ergenlik Dönemi”, “Gelişim Dönemi Özellikleri ve Okul Problemleri” ve “Okul Dönemi Sorunları” konularına yer veriliyor. Bilgievleri’nde “Anne Okulu” projesi kapsamında eğitim alan velilerden, yapılan sınavla dereceye girenlere önceki gün sertifikaları verildi.

 

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Sertifika töreni öncesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitim Projesi Formatörü Şengül Yiğit, katılımcı velilere “Evlilikte Duygusal Zekâ”, “Etkili ve Yetkin Ebeveynlik” konulu seminer verdi. Toplumdaki şiddet olaylarına değinen Yiğit, “Biz, şiddeti her zaman erkek uyguluyor diye biliyoruz ama yanlış biliyoruz. Şiddet her zaman erkek eliyle uygulanmıyor, dolaylı da olsa kadının parmağı var” şeklinde konuştu. Çalışan ya da ev hanımı olan annenin çocuğuna yeterince zaman ayırıp, hakkıyla annelik yapıp yapamadığı şeklindeki yanlış algıya dikkat çeken Yiğit, “Çalışan kadın zaman yönetimini iyi bilir. Hiç öteleme huyuna kapılamaz çünkü şartlar ona izin vermez” şeklinde konuştu.

 

YOĞUN KATILIM

Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapılan sertifika törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Dr. Ali Yeşildal, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil, Bilgievleri sorumluları, idarecileri ve veliler katıldı. Sertifika töreninde konuşma yapan Genel Sekreter Büyükakın, “Türkiye, Anadolu’ya ilk geldiğimiz zamanki gibi, yeni bir başlangıç yapıyor. O zamanlar da kurucu dedelerimizi dizinin dibinde yetiştiren analarımız vardı” dedi. Anneler olmadan hiçbir medeniyetin kurulamayacağını belirten Büyükakın, “Güçlü erkek dediğimiz erkekler, annelerin dizinin dibinde yetişiyor. Eğitim almış bir anne çocuğunu iyi yetiştirir ve o çocuk da dünyayı değiştirir” şeklinde konuştu.

 

HATIRA FOTOĞRAFI

Eğitime verdikleri önemi de vurgulayan Büyükakın, “Yol yapıyoruz, içme suyu getiriyoruz, köprüler yapıyoruz ama bundan daha önemlisi gönüller inşa etmek, insanların gönlünü kazanmak, yeni bir nesil yetiştirmektir” ifadesini kullandı. Bu maksatla Büyükşehir Belediyesi olarak Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü kurulduğunu ve bu müdürlük çatısı altında ilk ve ortaokul öğrencilerine Bilgievleri üzerinden eğitim verildiğini aktaran Genel Sekreter Büyükakın, annelerin de çocuklarıyla daha iyi iletişim kurabilmeleri için “anne okulu” projesini gerçekleştirdiklerini belirtti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitim Projesi Formatörü Şengül Yiğit’e Büyükakın tarafından çiçek takdim edildi. Anne Okulu’nda 7 hafta süren eğitimin sonunda dereceye giren annelere Genel Sekreter Büyükakın ve Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş tarafından sertifikaları verildi. Programın sonunda katılımcı anneler Büyükakın ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız