FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.54° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ankara'daki saldırı ilk Kocaeli'de protesto edildi

Turancı Hareket Platformu üyesi yaklaşık 30 kişilik grup bugün akşam saatlerinde Ankara'da yaşanan terör saldırısının hemen akabinde tepki yürüyüşü gerçekleştirdi. Bu yürüyüş saldırısı sonrası yapılan ilk protesto göster

14 Mart 2016 Saat: 09:34
Ankara'daki saldırı ilk Kocaeli'de protesto edildi
Ankara'daki saldırı ilk Kocaeli'de protesto edildi

Turancı Hareket Platformu üyesi yaklaşık 30 kişilik grup bugün akşam saatlerinde Ankara'da yaşanan terör saldırısının hemen akabinde tepki yürüyüşü gerçekleştirdi. Bu yürüyüş saldırısı sonrası yapılan ilk protesto gösterisi oldu.

Elinde meşaleler ve Türk bayrakları ile sessiz bir yürüyüş gerçekleştiren grup Sabri Yalım Parkı'nda basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Turancı Hareket Platformu Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Ayvazoğlu terör saldırısına tepki göstererek hükümeti istifaya davet etti ve konuşmasına şu şekilde devam etti: "Bir kaç saat önce Ankara'da Kızılay'ın göbeğinde patlayan bomba neticesinde insanlarımız yaşamını yitirdi. Bizler vatansever Türk gençleri olarak bu saldırıyı protesto etmek amacıyla toplandık. Ülkemizin en güvenli olması gereken yerinde, başkentinde yaşanan bombalı saldırı için bundan bir gün önce Amerikan makamları tarafından kendi vatandaşlarına dikkatli olmaları yönünde yapılan uyarılar artık bu ülkeden birilerinin canının Türk'ten daha değerli hale geldiğinin göstergesidir. Bizler bu saldırıya yayın yasağı getirilerek üstünün örtülmesini değil, bilgilerin kamuoyu ile paylaşılarak faillerinin adalete teslim edilmesini talep ediyoruz. Eğer ki bu ülkede görevi istihbarat toplamak ve güvenliği sağlamak olan makamlar görevlerini ifa edemiyorlar ise bir an önce istifa etmelidir. Türk Milleti hiç bir şekilde teröre alışmış bir toplum haline gelmemeli ve yaşananların hesabını faillerinden ve göz yumanlarından sormalıdır. Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza rahmet diliyor ve faillerin bir an önce cezalandırılmasını istiyoruz."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız