FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.45° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ankara'da Başbakan'ı Dinlediler

Kocaeli başkanlar, Ankara’da gerçekleştirilen başkanlar toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu dinledi

30 Ağustos 2015 Saat: 15:11
Ankara'da Başbakan'ı Dinlediler
Ankara'da Başbakan'ı Dinlediler

Kocaeli başkanlar, Ankara’da gerçekleştirilen başkanlar toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu dinledi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman genişletilmiş il başkanları toplantısına katıldı. Seçim için yol haritasının çizildiği toplantıda başkanlara bazı uyarılarda bulunuldu. 


MÜCADELE ETTİK 
Genişletilmiş 104. istişare toplantısında konuşma Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Prof.Dr Ahmet Davutoğlu, “Türkiye'nin yükselişinden sonra ülkeye bir fetret dönemi yaşatmak, mümkünse diz çöktürmek, mümkün değilse sendeletmek, sendelemesi mümkün değilse kafa karıştırmak ama mutlaka hızını kesmek isteyenlerin oldu” dedi. Başbakan Davutoğlu, "O günden bugüne neler yaşadık? Gezi olaylarında dimdik durduk; 17-25 Aralık olayları dimdik durduk. Kobani olayları ve paralelci çetelerin, teröristlerin iş birliği halinde bütün o çevrelerin, bizden rahatsız olan, Davos ruhundan, Gazze'ye olan desteğimizden Suriyeli gençlere, Mısırlı gençlere sahip çıkmamızdan rahatsız olan büyük koalisyonla mücadele ede ede 7 Haziran seçimlerine girdik" diye konuştu. 


KADROMUZ DİZ ÇÖKMEDİ
AK Parti kadrolarının diz çökmediğini, sendelemediğini ve kafalarının karıştırılamadığını vurgulayan Davutoğlu, "Yine bu çerçevede harekete geçenler, Ortadoğu'yu kana bulayanlar bizim bütün kardeşlik projelerimize bir zehir yumağı atabilmek için kardeşi kardeşe kırdırmak için harekete geçtiler. 7 Haziran seçimlerine bu psikoloji içinde girildi" değerlendirmesinde bulundu. Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerinden sonra İslam ve doğu coğrafyasında, mazlum milletlerin gönüllerinde hala Türkiye'nin bulunduğunu, buralarda yaşayanların dillerinde hala AK Parti'ye dua olduğunu söyledi. "Çünkü onlar biliyorlar ki AK Parti ayaktaysa, AK Parti Türkiye'nin kaderini şekillendiriyorsa onlar için bir umut vardır. Biz bu ümitlerin söndürülmesine izin vermeyeceğiz" diyen Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerine işbirlikçilerle ve onların arkasındakilerle mücadeleyle girdiklerini belirtti. Buna rağmen seçimlerde, en yakın rakiplerine yüzde 16 fark atarak, yüzde 41'le halkın en çok teveccüh gösterdiği parti olmayı sürdürdüklerini anlatan Davutoğlu, 7 Haziran'daki balkon konuşmasında da sonrasında da sıklıkla "Halkımızın bize verdiği mesaj her şeyin üzerindedir" dediğini hatırlattı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız