FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur14.54° C / 14.54° C

hafif yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ankara’daki Saldırı Yine Lanetlendi

DİSK,KESK, TMMOB, TTB önderliğinde Ankara’da ki patlamada hayatını kaybedenleri anmak için Sabri Yalım Parkında bir eylem daha gerçekleştirildi.

12 Ekim 2015 Saat: 11:47
Ankara’daki Saldırı Yine Lanetlendi
Ankara’daki Saldırı Yine Lanetlendi

DİSK,KESK, TMMOB, TTB önderliğinde Ankara’da ki patlamada hayatını kaybedenleri anmak için Sabri Yalım Parkında bir eylem daha gerçekleştirildi.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve daha birçok STK geçtiğimiz gün Ankara’da ki terör saldırısında hayatını kaybedenleri anmak amacıyla bir eylem gerçekleştirimişti. Eylemlerine devam eden STK’lar dünde Sabri Yalım Parkında bir eylem gerçekleştirerek hayatını kaybeden arkadaşlarını andı.  Bombanın patladığı 10:04’ te başlatılan eylem saygı duruşunun ardından oturma eylemiyle devam etti. Barış eylemine katılan KESK Dönem Sözcüsü Ethem Kartal, DİSK Bölge Temsilcisi Vedat Küçük, TTB Şube Sekreteri Burhan Çağlar Usta ve Kocaeli Mimarlar Odası Şube Başkanı Arsal Arısal terörü lanetleyerek eylemlerin devam edeceğini belirtti.


ÜLKEDE BARIŞ HAVASI HAKİMDİ
Eylemde bir konuşma gerçekleştiren KESK Dönem Sözcüsü Ethem Kartal; Bütün ülkeyi yasa boğan faşit davranış ülkenin her tarafına cenaze göndermeye devam ediyor. Bu barış mitinginde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz, yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Halkın barış taleplerini alt üst edenler bizleri bölmeye çalışmakta. Biz artık bu ülkede barışın sağlanmasını, göz yaşlarının akmamasını hep destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Ne oldu da ülkemiz bir anda savaş alanına döndü. 7 Haziran öncesinde ülkede barış havası hakimdi. Bu dönemde siyasi iktidar halk iradesine saygı göstermemiştir. Eğer halk iradesine saygıları olsaydı koalisyona giderek bir hükümet kurulabilirdi’’ ifadelerini kullandı.


HEPİMİZİN İÇİ YANIYOR
Daha sonra DİSK Bölge Temsilcisi Vedat Küçük söz aldı. Türkiye’nin her bölgesinden Ankara’ya barışı desteklemek için gidenlerin katledildiğini söyleyen Küçük ‘’ Ankaraya barışı desteklemek için gitmiştik. Ama her zaman bu ülkenin kaderini hep kendileri planlamak isteyen bu alçaklar yine Ankara’da düzenledikleri tezgahı hayata geçirip birçok canımızı aldı. Hepimizin içi yanıyor. Gerçekten konuşacak cümle kurmakta zorlanıyorum. Hepimiz oradaydık, hepimiz o anı yaşadık. Ama şunu bilmeliler ki bizler özellikle emek bileşenleri olarak bugün bu ülkede nasıl emeğin ki emeğin sömürülmesine karşı geldiysek, nasıl ki bu ülkede birileri kendi rantlarını daha da yukarı çıkartmak için imkanlarını fazlalaştırmaya çalışanların da karşısında olacağız’’ dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız