CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

yer yer hafif yoğunluklu yağış20.68° C / 22° C

yer yer hafif yoğunluklu yağış

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ANDROİD TÜM DÜNYAYI ESİR ALIYOR

Google, Open Handset Alliance ve özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen, Linux tabanlı, mobil cihaz ve cep telefonları için geliştirilmekte olan, açık kaynak kodlu bir mobil işletim sistemidi

17 Mart 2013 Saat: 13:26
ANDROİD TÜM DÜNYAYI ESİR ALIYOR
ANDROİD TÜM DÜNYAYI ESİR ALIYOR

Google, Open Handset Alliance ve özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen, Linux tabanlı, mobil cihaz ve cep telefonları için geliştirilmekte olan, açık kaynak kodlu bir mobil işletim sistemidir.

Google CEO'su Larry Page, etkinleştirilen Android'li cihaz sayısının 750 milyona ulaştığını açıkladı. Geçen sene, Eylül 2012'de açıklanan rakam ise 500 milyon idi.


Page'in açıkladığı rakamlar Android'in her geçen gün etrafımızı daha da sıkı bir biçimde sardığını gösteriyor. Benedict Evans'ın oluşturduğu yukarıda gördüğünüz grafik de bu istilanın boyutlarını gözler önüne seriyor. Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android, araştırma şirketi Gartner'ın son rakamlarına göre son zamanlarda satılan cihazların 70'inde bulunuyor. Bununla birlikte "etkinleştirme" rakamlarının Çin gibi bazı ülkeleri içermediğini, dolayısıyla çok net bir istatistik sunmadığını akılda bulundurmak gerekiyor. Evans'a göre 750 milyonluk aktivasyon sayısı, Çin hariç etkin tabanın 675 milyon civarlarında olduğunu gösteriyor. Karşılaştırma açısından etkin iOS cihazı sayısının ise yaklaşık 400 milyon olduğunu söyleyelim. Analistlerin tahminlerine göre Android'in 1 milyar etkin cihaz sayısına ulaşması, Ağustos 2013'ün ortalarına denk gelecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız