FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21.46° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Altunyuva Kılıçdaroğlu'na Ön Seçim Talebini İletti

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek Kocaeli teşkilatının ön seçim talebini iletti.

27 Ağustos 2015 Saat: 14:05
Altunyuva Kılıçdaroğlu'na Ön Seçim Talebini İletti
Altunyuva Kılıçdaroğlu'na Ön Seçim Talebini İletti

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek Kocaeli teşkilatının ön seçim talebini iletti. Görüşmede bu talebe yanıt vermeyen Kılıçdaroğlu, YSK’nın hazırladığı seçim takvimine göre olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapacak

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, önceki akşam Ankara’ya giderek CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Bu görüşmenin en önemli gündem maddesi ise milletvekili aday listesi belirleme yöntemi olarak Kocaeli teşkilatlarının ön seçim talebiydi. Bu konuyu Kılıçdaroğlu’na aktaran İl Başkanı Cihat Altunyuva, Kılıçdaroğlu’nun görüşmede herhangi bir cevap vermediğini, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) belirlediği takvime göre olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapacağını iletti.


OY BİRLİĞİ İLE ÖN SEÇİM
CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva’nın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinden önce 25 Ağustos’ta 12 ilçe başkanıyla bir toplantı yapmıştı. Bu toplantıda milletvekili aday belirleme yöntemi konuşuldu. 12 ilçe başkanının da oy birliği ile aldığı karara göre milletvekillerinin ön seçim ile belirlenmesi istendi. Kendisi de ön seçimden yana görüş bildiren Altunyuva, örgütlerin bu talebini Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na iletti.


CHP’LİLER ÖN SEÇİM İSTİYOR
CHP içerisinde yalnızca örgüt başkanları değil, partinin ileri gelen isimler de daha sağlıklı bir liste oluşturulması açısından milletvekillerinin ön seçim yöntemiyle belirlenmesini istiyor. Bu isimlerin başında CHP eski Milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş geliyor. Güneş, 30 Mart 2014 yerel seçimleri döneminde belediye başkan adayları ön seçim yöntemiyle belirlenirken, milletvekillerinin de bu yöntemle belirlenmesi gerektiğini savunmuştu. 7 Haziran genel seçimlerinde Kocaeli’de ön seçim yapılmaması birçok partilinin tepkisine neden olmuştu.


CEVAP VERMEDİ
CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, Kocaeli’deki ön seçim isteğini, neden gerekli olduğunu tek tek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na açıkladı. Altunyuva’nın aktardığı bilgileri dinleyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, ön seçim talebiyle ilgili herhangi bir yorum yapmadı ve cevap vermedi. Kılıçdaroğlu’nun Kocaeli’deki bu talepten sonra kararını YSK’nın belirlediği takvime göre en erken biçimde vermesi bekleniyor.


SEÇİM STRATEJİLERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Öte yandan CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, görüşmesi ön seçim konusuyla sınırlı değildi. Altunyuva ile Kılıçdaroğlu arasında Kocaeli’de nasıl bir seçim stratejisi yürütüleceği de görüşüldü. Özellikle kritik bölgelerde yapılacak programlarla, örgütlerin şu andaki durumuyla ilgili bilgileri Altunyuva, genel başkana aktardı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız